Образне змалювання краси весняної природи (за поезією „Березень”) - МИХАЙЛО СТЕЛЬМАХ - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Найкращі учнівські твори

Образне змалювання краси весняної природи (за поезією „Березень”) - МИХАЙЛО СТЕЛЬМАХ - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

   Краю мій зелений, вічная дорога,

   Та безсмертник в полі, в небесах гроза —

   Припаду я серцем до твого порога

   Як твоя кровинка, як твоя сльоза.

   М. Стельмах

Палка та щира любов М. Стельмаха до Батьківщини відбилася в його творчості. З натхненням опису. він красу рідної природи. Боротьба весни з зимою особливо приваблює поета.

Читача зачаровують незвичайні образи, що виникають в уяві письменника:

   Гаї спинились над водою

   І тихо входять в клекіт рік,

   І хмелем бродить під корою

   В березах чистий, свіжий сік.

Природа здається М. Стельмаху живою істотою. Земля, хмільна і запашна, піднімає буйні трави. Мені особливо подобається, що хмари ввижаються поету лебедями, „які із ополонок воду п’ють”. Цей образ вражає поетичністю і красою. М. Стельмах, надзвичайно чутливий до відтінків і настроїв навколишнього середовища, сповнений радістю у ці дні відродження природи:

   В ці дні бажання світ щасливий

   Черпнути відрами до дна...

Усі свої сили поет прагне віддати праці на рідній землі: „сміло сіяти на ниви багатство ярого зерна”.

У душі Михайло Стельмах не просто споглядач, який з захопленням дивиться на прекрасну природу рідного краю, а трудівник-землероб. Мене зачаровує неординарність сприйняття письменником української землі, а також синівська любов і пошана до неї.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.