Сприйняття Михайликом навколишнього світу в повісті „Гуси-лебеді летять” - І варіант - МИХАЙЛО СТЕЛЬМАХ - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Найкращі учнівські твори

Сприйняття Михайликом навколишнього світу в повісті „Гуси-лебеді летять” - І варіант - МИХАЙЛО СТЕЛЬМАХ - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Спогади М. Стельмаха про своє дитинство лягли в основу повісті „Гуси-лебеді летять”. Головний герой твору — хлопчик Михайлик, в якому легко впізнати самого письменника.

Михайлик дуже розумна і розвинена дитина. Bi. сам навчився читати і з того часу перечитав всі книги, що „ще не встигли докурити в селі”. З надзвичайним задоволенням ходить він до школи. Його не лякає навіть те, що по холоду доводилося бігти на заняття без чобіт. Але Михайлик пізнає навколишній світ не тільки в школі. Багато казок та легенд розповідає хлопчику мудрий дід Дем’ян. З щедрівок, які взимку співали селяни, він дізнається про народні звичаї та прикмети. Батько привчає сина до хліборобської праці, а мати виховує в ньому любов до природи: „роси, легенького ранкового туману, п’янкого любистку, м’яти, макового цвіту, осіннього гороба і калини”, вчить розуміти її. Саме тому Михайлик такий чуйний і уважни. до світу природи. Його ніжна душа прагне дива. Він мріє, щоб люди ніколи не „одлітали” з села. Хлопець вміє співчувати чужому лиху, прагне допомогти бідним людям з голодного краю.

Мені дуже сподобався Михайлик за його щире серце, чесну і доброзичливу вдачу. Я захоплююсь його чуйністю до природи, а також багатою уявою. Мені здається, що цей хлопець, коли виросте, стане прекрасною людиною, яка буде любити рідний край, працювати для нього.


Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.