Показ мужності, відваги запорожців у поемі „Гамалія” - І варіант - 8 клас - ТАРАС ШЕВЧЕНКО

Найкращі учнівські твори

Показ мужності, відваги запорожців у поемі „Гамалія” - І варіант - 8 клас - ТАРАС ШЕВЧЕНКО

У XV—XVIІ століттях турки і татари часто нападали на українські села, грабували та полонили їх.

Український народ героїчно боровся з нападниками. Особливо уславилися своєю мужністю козаки. Їх славили в народних піснях, але пройшов час і ці події знайшли відображення в творах великих письменників. Так, у своїй поемі „Гамалія” український поет Т.Шевченко звертається до героїчної теми козацьких морських походів, яку вже висвітлював і в інших своїх творах, наприклад у поезії „Іван Підкова”. Але в цій поемі автор розробляє тему людського походу більш повно. Як відомо, поетика Шевченківського „Кобзаря” багато в чому виросла з фольклору, цей вплив відчувається і в „Гамалії”. Поет скористався українськими народними думами, працями сучасників щодо морських походів.

Твір починається піснею-плачем невільників, яка нагадує народну думу. У цьому ж стилі витримано й прославлення Гамалії, й пісню козаків. Невільники співають пісню, виливаючи свою тугу за Україною, за козацькою славою. Автор наводить вражаючу деталь, яка розкриває внутрішню сутність українських вояків: „Босфор аж затрясся, бо зроду не чув козацького плачу...” Це підкреслює незламність та мужність козаків, які не знають, що таке слабкість духу, і лише туга за рідною країною та любов до неї викликають у них сльози, але це сльози справжніх героїв. Та з України на допомогу товаришам пливе отаман Гамалія з вояками.

   Реве гарматами Скутара,

   Ревуть, лютують вороги;

   Козацтво преться без ваги —

   І покотились яничари.

Козаки повертаються додому з перемогою, „пливуть співаючи”. Славлять свого ватажка.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.