Показ мужності, відваги запорожців у поемі „Гамалія” - ІІ варіант - 8 клас - ТАРАС ШЕВЧЕНКО

Найкращі учнівські твори

Показ мужності, відваги запорожців у поемі „Гамалія” - ІІ варіант - 8 клас - ТАРАС ШЕВЧЕНКО

Т. Шевченко присвятив усе своє життя служінню Батьківщині. Він любив природу рідного краю, його історію, фольклор, але найбільше земляків — простих людей.

Зростаючи серед селян, він з власного досвіду знав їх важке і принизливе становище. У багатьох своїх творах Кобзар закликав українців до національного відродження, нагадував про їхнє славне історичне минуле.

Величні для нашого народу часи козаччини оспівував поет у поемі „Гамалія”. Т. Шевченко захоплюється мужністю і відвагою ватажка козаків Гамалії. Ніщо не може злякати його, адже він прагне здійснити благородну мету — врятувати братів-козаків з турецької неволі. Розбурханому морю він відповідає: „Не злякає”, — і продовжує керувати своїм байдаком. Усі інші козаки хочуть того самого, що і їх ватажок:

   У туркені у кишені

   Таляри-дукати.

   Не кишені трусить,

   Їдем різать, палить,

   Братів визволяти.

Адже найгірше для козаків „пропасти на чужині”. І помста воїнів-українців була страшною: Візантія оніміла „на ножах в крові”. Запорожці билися завзято і безстрашно:

   Через базари кров тече...

   Неначе птахи чорні в гаї

   Козацтво сміливо літає.

   Ніхто на світі не втече!

   Огонь запеклих не пече.

Визволивши співвітчизників, козаки повертаються додому. І ніхто не женеться за ними, бо бояться жорстокої кари „завзятих чубатих слов'ян”. Такими мужніми і відважними лицарями змалював Т. Шевченко запорожців у своїй поемі.

Кобзареві хотілося б бачити своїх сучасників такими саме завзятими лицарями. Між минулим і сьогоденням не існує прірви: пам'ять про славні часи козаччини має надихати українців на боротьбу проти поневолювачів.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.