Романтична ідеалізація часів козаччини в поемі „Гамалія” - 8 клас - ТАРАС ШЕВЧЕНКО

Найкращі учнівські твори

Романтична ідеалізація часів козаччини в поемі „Гамалія” - 8 клас - ТАРАС ШЕВЧЕНКО

Т. Шевченко дуже боляче сприймав принизливе становище українського народу. Втрата українцями національної самосвідомості і гідності, а також зв'язку зі своїм величним історичним минулим ятрила душу нашого великого співвітчизника. Письменник прагнув відродити у душах земляків гордість за нашу націю, її історію.

Поема Т. Шевченка „Гамалія” — романтичне оспівування тих часів, коли українці були вільними і незалежними. Із захопленням змальовує письменник похід козаків на Візантію з метою врятувати поневолених земляків. Поет підкреслює благородну мету воїнів:

   Їдем різать, палить,

   Братів визволяли.

Автор змальовує допомогу сил природи, яка відчуває справедливість козацького походу. Так, море не дає Босфору збудити своїм стогоном Візантію та попередити турків про вторгнення месників.

Справедливий гнів козаків страшний. Сміливо б'ються вони, завзято руйнують мури, нищать ворогів. Нікому не втекти від їхньої помсти:

   Реве, лютує Візантія,

   Руками берег достає;

   Достала, зикнула, встає —

   І на ножах в крові німіє.

Мені дуже сподобалась поема Т. Шевченка „Гамалія”. Поет зобразив козаків сильними, вольовими і справедливими воїнами, справжніми лицарями, які не бояться смерті і більш за все прагнуть врятувати з неволі братів. Поет вважає, що наші волелюбні пращури були ідеалом мужності. Він пробуджує у нас прагнення стати схожими на них, пишатися нашим славним історичним минулим.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.