Отаман Гамалія — ватажок козаків - І варіант - 8 клас - ТАРАС ШЕВЧЕНКО

Найкращі учнівські твори

Отаман Гамалія — ватажок козаків - І варіант - 8 клас - ТАРАС ШЕВЧЕНКО

У ряді своїх творів Тарас Григорович Шевченко оспівав героїчне минуле українського народу. Увагу поета привернули ті події, в яких виявилась боротьба народу за свою волю й незалежність. Шевченкова поема „Гамалія” відтворює історично правдиву картину морського походу козаків на Стамбул.

   Попереду Гамалія байдаком керує.

Куди ж веде козацький ватажок своїх побратимів, про що так глибоко замислився він, оглядаючи морські простори? Там, на протилежному березі моря, страждають у неволі славні запорожці. Захопили їх турки в полон, а Гамалія пливе визволяти своїх братів. Грізний отаман поспішає на турецький берег, і гнівні його думки:

   Ріж і бий! Мордуй невіру бусурмана!

Хоч яничари завжди вважались непереможними воїнами, але під рішучим натиском козаків відступають, а Гамалія сам кайдани розбиває й звільняє бранців. Для козака полон — найбільша ганьба, тому отаман-батько ні в якому разі не може кинути своїх орлів напризволяще.

А от до ворогів Гамалія нещадний. Він безжалісно розправляється з ними, підпалює місто, забирає турецьке добро й відправляється зі своїми хлопцями додому.

   ... пливе

   Позад завзятий Гамалія:

   Орел орлят мов стереже...

Шевченків Гамалія — не історична особа, а узагальнений образ керівника козацького морського походу. Це герой, який живе інтересами козацтва, справжній патріот своєї Батьківщини, „отаман завзятий”.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.