Всі публікації щодо:
Фольклор

Найкращі учнівські твори

Образ Івана Сірка в моєму уявленні - І варіант - Народні казки - УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ

Читаючи українські народні перекази та легенди, я зміг познайомитись із постаттю Івана Сірка, який, за історичними відомостями, був кошовим отаманом Запорозької Січі, видатним українським полководцем. Також Іван Сірко прославився героїчними вчинками підчас визвольної війни 1648-1654 pp.

Коли я прочитав легенду „Як Сірко переміг татар”, зміг чітко уявити собі цього героя. Мені здається, що це був веселий, кмітливий і сміливий чолов'яга. Ще й до того ж він, мабуть, був характерником. А як же інакше! Тільки запорожці-характерники могли перетворюватись у різних тварин і залишатися сухими, переходячи річку. Для того щоб потрапити до табору татар, Сірко перетворився у хорта: „Тоді зіскочив з коня, дав його другому козакові, а сам кувирдь — та й зробився хортом і побіг до татар... Тоді він назад до козаків та знову кувирдь — і зробився чоловіком!” Отаким був кошовий Іван Сірко! Така людина не могла бути слабкою ні фізично, ні внутрішньо.

Тільки завдяки таким сильним, мужнім, сміливим, кмітливим і рішучим воїнам і могло українське козацтво перемагати татар. Недарма говорять: „Де козак, там і слава”.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.