Образ Івана Сірка в моєму уявленні - І варіант - Народні казки - УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ

Найкращі учнівські твори

Образ Івана Сірка в моєму уявленні - І варіант - Народні казки - УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ

Читаючи українські народні перекази та легенди, я зміг познайомитись із постаттю Івана Сірка, який, за історичними відомостями, був кошовим отаманом Запорозької Січі, видатним українським полководцем. Також Іван Сірко прославився героїчними вчинками підчас визвольної війни 1648-1654 pp.

Коли я прочитав легенду „Як Сірко переміг татар”, зміг чітко уявити собі цього героя. Мені здається, що це був веселий, кмітливий і сміливий чолов'яга. Ще й до того ж він, мабуть, був характерником. А як же інакше! Тільки запорожці-характерники могли перетворюватись у різних тварин і залишатися сухими, переходячи річку. Для того щоб потрапити до табору татар, Сірко перетворився у хорта: „Тоді зіскочив з коня, дав його другому козакові, а сам кувирдь — та й зробився хортом і побіг до татар... Тоді він назад до козаків та знову кувирдь — і зробився чоловіком!” Отаким був кошовий Іван Сірко! Така людина не могла бути слабкою ні фізично, ні внутрішньо.

Тільки завдяки таким сильним, мужнім, сміливим, кмітливим і рішучим воїнам і могло українське козацтво перемагати татар. Недарма говорять: „Де козак, там і слава”.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.