Поетичні роздуми про сутність людського життя в поемі „Минають дні, минають ночі” - 8 клас - ТАРАС ШЕВЧЕНКО

Найкращі учнівські твори

Поетичні роздуми про сутність людського життя в поемі „Минають дні, минають ночі” - 8 клас - ТАРАС ШЕВЧЕНКО

По закінченні Академії мистецтв у Петербурзі Т. Шевченко повернувся в Україну. Свої почуття і настрої, які виникли у зв'язку з цією подією, він висловив у вірші „Минають дні, минають ночі...”.

Поет знаходить Батьківщину такою самою, якою вона була і до його від'їзду. Безрадісна картина виникає перед його очима:

   Минають дні, минають ночі,

   Минає літо. Шелестить

   Пожовкле листя...

Жодної прогресивної думки, вільного слова не чує поет в Україні, здається, „заснули думи, серце і все заснуло...”. Це сіє в людині байдужість і безнадію. Т. Шевченко болісно констатує: „...не знаю, чи я живу, чи доживаю, чи так по світу волочусь... Автор не бачить сенсу у житті, яке більш схоже на сонне і повільне існування. Він мріє „жити, серцем жити, людей любити”. Найстрашнішою для Т. Шевченка можливість не залишити жодного сліду по собі:

   ... однаково,

   чи жив, чи загинув!

Це гірше, ніж жити у кайданах та померти в неволі. У розпачі поет готовий „світ запалити”, аби вивести людей зі стану врівноваженого і байдужого споглядання життя з усіма його негараздами та недоліками.

Т. Шевченко у цьому вірші говорить про те, життя даремне, якщо воно не присвячене служінню вищій меті. Поет обирає активну життєву позицію і закликає людей жити повноцінним життям, встигнути залишити слід на землі.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.