Викриття й засудження в образі Герасима Калитки хижацтва, жорстокості, ненаситної жадоби до наживи (за п'єсою „Сто тисяч”) - ІІ варіант - 8 клас - ІВАН КАРПЕНКО-КАРИЙ

Найкращі учнівські твори

Викриття й засудження в образі Герасима Калитки хижацтва, жорстокості, ненаситної жадоби до наживи (за п'єсою „Сто тисяч”) - ІІ варіант - 8 клас - ІВАН КАРПЕНКО-КАРИЙ

І. Карпенка-Карого хвилювали проблеми українського селянства, його важка доля

Письменник-демократ зневажав прагнення глитаїв до збагачення, що засліплює цих людей, вбиває в них почуття любові, дружби, вірності. У своїй комедії „Сто тисяч” він показав на прикладі головного героя Герасима Калитки, як низько може впасти людина, що в житті має лише один інтерес — гроші.

Калитка втратив людське обличчя. У погоні за грошима він забуває про порядність і любов до своєї родини, примушуючи наймитів і рідних працювати без спочинку — „з діжі не вилазити”. Спочатку може здатися, що Герасим, як справжній селянин-трудівник, найбільше в житті любить землю. Але з його власних слів ми дізнаємося, що земля потрібна йому д ля того, щоб заробити ще більше грошей. Отже, гроші — головна мета життя Герасима Калитки. Вони засліплюють його, штовхають на ризиковані шахрайські махінації.

Така жадоба і прагнення до наживи призвели до сумних наслідків: втративши ознаки нормальної людини, Калитка не може помітити найпростішого обману і стає жертвою хитрішого від себе шахрая. Ця розв'язка цілком логічна, бо людина, що відвернулась від загальнолюдських моральних цінностей, втрачає себе.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.