Викриття й засудження в образі Герасима Калитки хижацтва, жорстокості, ненаситної жадоби до наживи (за п'єсою „Сто тисяч”) - ІІІ варіант - 8 клас - ІВАН КАРПЕНКО-КАРИЙ

Найкращі учнівські твори

Викриття й засудження в образі Герасима Калитки хижацтва, жорстокості, ненаситної жадоби до наживи (за п'єсою „Сто тисяч”) - ІІІ варіант - 8 клас - ІВАН КАРПЕНКО-КАРИЙ

Під час перебування І. Карпенка-Карого з дружиною у вигнанні в станиці Костянтинівський, він багато спілкувався з селянами. Одного разу, обідаючи в трактирі, драматург почув історію про те, як багатого мужика обдурили шахраї, продавши замість фальшивих грошей прості папірці.

Цей випадок був використаний автором, що вже давно хотів прилюдно осудити сільських багатіїв нового типу, у комедії „Гроші”, або „Сто тисяч”.

Головний герой драми Герасим Калитка показаний автором у розвитку. Цей багатий селянин все більше і більше відходить від загальнолюдських моральних норм, бо його засліплює жадоба до наживи. Мріючи купити землю панка Смоквинова, Калитка „не спить, не їсть”, бо йому не вистачає п'ятнадцяти тисяч. Він жорстоко експлуатує наймитів, сердиться, що Мотря варить їм смачні страви, „бо чим краще спече, а смачніше зваре, тим більше робітники з'їдять”. За свого сина Калитка хоче взяти дівчину „з приданим, з грішми”, а посватати наймичку Мотрю обіцяв, „щоб вона старалася на роботі”. Членів своєї родини Калитка примушує працювати так само важко, як наймитів. Усе своє життя цей „невсипучий хазяїн” підпорядковує одній меті: „всю землю навкруги скупити! Ідеш день — чия земля? Калитчина!.. Ідеш два — чия земля? Калитчина! Ідеш три — чия земля? Калитчина!.. Диханіє спирає...”. Остаточно засліплений жадобою, Калитка заради досягнення своєї мети іде на шахрайську махінацію.

У своїй сатиричній комедії „Сто тисяч” І. Карпенко-Карий викрив корінні пороки суспільного ладу, який породжує жорстоких і ненаситних до наживи хазяїв, що заради грошей підуть навіть на злочин.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.