Слово Кобзаря — гостра зброя в руках народу (за поезією „На роковини Шевченка”) - ІІІ варіант - 8 клас - ЛЕСЯ УКРАЇНКА

Найкращі учнівські твори

Слово Кобзаря — гостра зброя в руках народу (за поезією „На роковини Шевченка”) - ІІІ варіант - 8 клас - ЛЕСЯ УКРАЇНКА

Слово — єдина зброя в боротьбі з кривдою і неправдою. Поет, озброєний словом, повинен стати ватажком рідного народу й активно діяти на його користь. Великий Кобзар своїми творами прокладав шлях розвитку нової української літератури, і цим шляхом пішли наступні покоління письменників.

Леся Українка народилась через десять років після смерті Шевченка. Творчість Великого Кобзаря будила любов до нещасних знедолених людей, закликала юну поетесу працювати в ім'я визволення народу, незважаючи на тяжку хворобу. Для Лесі Українки Кобзар — батько, який тихо спочиває на Чернечій горі, це його пісня розбудила Україну. Любов Шевченка до народу й рідного краю, його відданість покріпаченій Украйні знайшли відгук у кожному серці.

   Гомоніла твоя кобза

   Гучною струною,

   В кожнім серці обзивалась

   Чистою луною.

І прокинулись люди, і загомоніла Україна. Полум'яне слово Кобзаря повело людей за собою, оживило надії на краще, вселило в людські серця віру в перемогу.

Продовжуючи традиції Тараса Шевченка, Леся Українка художнім словом озброювала народних борців за волю, закликала їх „орать... свої ниви, рідні перелоги”.


Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.