„У кого ненька, у того й голівка гладенька” - IІ варіант - ТАРАС ШЕВЧЕНКО

Найкращі учнівські твори

„У кого ненька, у того й голівка гладенька” - IІ варіант - ТАРАС ШЕВЧЕНКО

В народі є таке прислів'я: „У кого ненька, у того й голівка гладенька”. Про що воно? Про те, що коли в дитини є батьки, то буде кому її доглянути, допомогти їй у житті. Буде вона й чистенька, й здорова, й нагодована. Мати дитину посварить, вона і приголубить, по голівці погладить.

У вірші Т. Г. Шевченка „На Великдень, на соломі...” — розповідається про те, як діти гралися, а тоді стали хвалитися обновками та подарунками до свята. І тільки одна дитина „сидить без обнови”, „рученьки сховавши в рукава”. Нічим їй було похвалитися, тільки тим, що вона „в попа обідала”. В цьому вірші, як і в багатьох інших, поет змальовує тяжку долю сироти, дитини, яка нікому не потрібна. Читаєш вірш і проймаєшся тим сумом за долю сиріт, який відчував поет, бо сирота — більш за всіх скривджена людина у світі. Допомога ж сироті є святим обов'язком кожної людини.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.