Зображення величі і краси козацької звитяги у творчості Т. Шевченка - V варіант - ТАРАС ШЕВЧЕНКО - 9 клас

Найкращі учнівські твори

Зображення величі і краси козацької звитяги у творчості Т. Шевченка - V варіант - ТАРАС ШЕВЧЕНКО - 9 клас

Тепер, коли ринкові відносини вже досягли такого рівня, що можна купити все — від олівця до атомної бомби, — я вважаю, що є такі скарби, які не мо

жуть бути продані ні за які гроші. До цих скарбів, що складають самоповагу і гордість нації, належить творчість Т. Г. Шевченка.

У своїй творчості поет доторкнувся до найромантичнішої епохи в історії нашого народу — життя та героїчних дій українського козацтва.

Перша спроба оспівати велич і красу козацької звитяги в боротьбі проти зовнішніх ворогів, польського панства була зроблена в поемі „Тарасова ніч”. Композиційним центром твору є кобзарева пісня, в яку вплітається пісня козаків у звитяжному бою:

   ...Тої ночі кривавої,

   Що славною стала

   Тарасові, козачеству,

   Ляхів що приспала.

Ще виразніше у творі „Іван Підкова” поет розкриває боротьбу запорожців, що не бояться розбурханого моря, яке „звірюкою то стогне, то виє”, а вони спокійно „пливуть собі та співають”.

А який же отаман у цих запорожців? Шевченко милується ним, бо він, стоячи в човні, пливучи попереду, вигукує:

   А нуте, хлоп'ята,

   На байдаки!...

   Нехай ворог гине!

Тема боротьби українського народу і козацтва проти турецько-татарських нападників була на той час актуальною і болючою для Т. Шевченка, тому він продовжує її розкривати в поемі „Гамалія”, в якій козаки змальовані з іншого боку: як визволителі і народні месники. Поетові близьке прагнення козаків визволити бранців, і тому він з великим захопленням описує їх завзяття:

   Не кишені трусить,

   Йдем різать, палить,

   Братів визволяти.

І далі Т. Шевченко захоплюється мужністю і ненавистю козаків до ворогів під час бою в Царграді:

   Козацтво преться без ваги —

   І покотились яничари...

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.