Всі публікації щодо:
Шевченко Тарас

Найкращі учнівські твори

Зображення величі і краси козацької звитяги у творчості Т. Шевченка - V варіант - ТАРАС ШЕВЧЕНКО

Тепер, коли ринкові відносини вже досягли такого рівня, що можна купити все — від олівця до атомної бомби, — я вважаю, що є такі скарби, які не мо

жуть бути продані ні за які гроші. До цих скарбів, що складають самоповагу і гордість нації, належить творчість Т. Г. Шевченка.

У своїй творчості поет доторкнувся до найромантичнішої епохи в історії нашого народу — життя та героїчних дій українського козацтва.

Перша спроба оспівати велич і красу козацької звитяги в боротьбі проти зовнішніх ворогів, польського панства була зроблена в поемі „Тарасова ніч”. Композиційним центром твору є кобзарева пісня, в яку вплітається пісня козаків у звитяжному бою:

   ...Тої ночі кривавої,

   Що славною стала

   Тарасові, козачеству,

   Ляхів що приспала.

Ще виразніше у творі „Іван Підкова” поет розкриває боротьбу запорожців, що не бояться розбурханого моря, яке „звірюкою то стогне, то виє”, а вони спокійно „пливуть собі та співають”.

А який же отаман у цих запорожців? Шевченко милується ним, бо він, стоячи в човні, пливучи попереду, вигукує:

   А нуте, хлоп'ята,

   На байдаки!...

   Нехай ворог гине!

Тема боротьби українського народу і козацтва проти турецько-татарських нападників була на той час актуальною і болючою для Т. Шевченка, тому він продовжує її розкривати в поемі „Гамалія”, в якій козаки змальовані з іншого боку: як визволителі і народні месники. Поетові близьке прагнення козаків визволити бранців, і тому він з великим захопленням описує їх завзяття:

   Не кишені трусить,

   Йдем різать, палить,

   Братів визволяти.

І далі Т. Шевченко захоплюється мужністю і ненавистю козаків до ворогів під час бою в Царграді:

   Козацтво преться без ваги —

   І покотились яничари...На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.