Всі публікації щодо:
Коцюбинський Михайло

Найкращі учнівські твори

Розкриття вдачі Василька через його вчинки, почуття (за оповіданням „Ялинка”) - IІ варіант - МИХАЙЛО КОЦЮБИНСЬКИЙ

Зима... Новорічні свята... Кожен із нас чекає на щось чудове, надзвичайне. Так і герой оповідання „Ялинка” разом зі своїми батьками чекав на Святий вечір. До Василькової родини разом із святом приходить і сум: „Чого батько журяться? — думав він. — Чи того, що нездужають, чи того, що нема грошей викупити від шевця мамині чоботи?” Вже на початку твору ми бачимо, як хлопчик замислюється над проблемами родини. Адже будь-яке свято зіпсують нестатки. Через деякий час Василькові довелося побачити, як тато зрубав його ялинку, щоби продати її за три карбованці.

— Тату, — обізвався Василько тремтячим голосом, — та ж то моя ялинка, ви її подарували мені ще тоді, як мене похвалив учитель.

На блакитні очі в білявого Василька набігли сльози. Як не жалкує за своєю ялинкою хлопчик, але розуміє, що ці гроші родині потрібні. Василько виявляє не тільки внутрішню міць, а й справжню чоловічу сміливість та рішучість. Батько наказав йому відвезти ялинку панові. Вже наставав вечір, в лісі сутеніло, тому хлопчик заблукав, а ще й до того ж зламалися сани. Що робити дванадцятирічному хлопчику в темному лісі, взимку, де навколо голодні вовки? Звісно, рятуватись! Автор не розповідає подробиць блукань Василька, але кінець оповідання — щасливий: „Яким та Олена плакали з радощів... А Василько весело щебетав, оповідаючи свої пригоди в лісі”. А як же могло бути інакше, якщо перед нами постає сміливий, кмітливий і люблячий свою родину хлопчик.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.