Розкриття вдачі Василька через його вчинки, почуття (за оповіданням „Ялинка”) - IІІ варіант - МИХАЙЛО КОЦЮБИНСЬКИЙ

Найкращі учнівські твори

Розкриття вдачі Василька через його вчинки, почуття (за оповіданням „Ялинка”) - IІІ варіант - МИХАЙЛО КОЦЮБИНСЬКИЙ

М. М. Коцюбинський — великий майстер зображення картин природи. Він передає не лише стан та настрій героїв, а й плин часу. Особливо відчутним це є у творі „Ранок у лісі”. Спочатку автор змальовує навколишній світ, а потім наче розгортає перед читачем цілу картину. Змінюється небо „... воно то зблідне, наче від жаху, то спахне сяйвом...”, ось зашепотіли листочки, забігала комашня, вже чути щебетання пташок. Я дуже виразно уявляю собі зайця під кущем, що прислуховується до всього... А ось виходить на галявину сарна. Симфонія звуків огортає мене, я неначе опиняюсь у золотому повітрі в цьому лісі. Я відчуваю легкий подих вітерця, шепотіння трави та прислуховуюсь до інших лісових звуків. Все таке тепле, літнє...

Але зовсім в інших барвах змальовано природу у творі „Ялинка”. Тут вже переважають холодні відтінки. Це не лише зображення прекрасного краєвиду, а й передача внутрішнього стану героїв. У лісі, коли Василькові стало страшно, уявлялось хлопцю, „... що то мерці, закутані білим покривалом, простягають до нього свої руки.” А яка жалісна картина прощання Василька із ялинкою „.. воно махало гілочками, наче раділо гостям...”

Отакі різні за виявом почуттів два твори. Але спільне в них — майстерність письменника, який зробив картини природи невід'ємною частиною своїх творів.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.