Роль вчителя в житті Миколки (за оповіданням „Школяр”) - І варіант - АРХИП ТЕСЛЕНКО

Найкращі учнівські твори

Роль вчителя в житті Миколки (за оповіданням „Школяр”) - І варіант - АРХИП ТЕСЛЕНКО

Справді говорять: „Злидні родять незгоди”. Так сталося і в родині Миколки. Через нестатки хлопчику прийшлося кинути навчання і стати поводирем старця: „... коло порога старець сивий стоїть, руку простягає. Коло грубки хлопчик-поводир треться, теплого місця шукає, обірваний такий та труситься так. Придивляється вчитель до хлопчика... По знаку щось: чубок кучерями, щічки кругленькі...”

Так, це був Миколка. Хлопчик, який мріяв про навчання, майбутнє, в якому буде місце книжкам, музиці, затишку.. Але, на жаль, надії хлопчика не справдилися. Чоботи, які подарував учитель Миколці, не змінили його життя. Але скільки було радості в очах хлопчика, скільки сподівань... Адже вчитель подарував не просто взуття, а надію на інше майбутнє, яке йому не судилося: „Двері в світлицю одхилені були. Стіл видно, розгорнуту книжку, скрипку, картини... Глянув Миколка... заплакав...” Це були не просто дитячі сльози, це була величезна туга за життям, яке є для бідного хлопчика недосяжним без освіти. Недарма говорять: „Знання робить життя красним”.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.