Всі публікації щодо:
Тесленко Архип

Найкращі учнівські твори

Роль вчителя в житті Миколки (за оповіданням „Школяр”) - ІІ варіант - АРХИП ТЕСЛЕНКО

Оповідання „Школяр” розповідає, як хлопчик Миколка дуже хотів вчитися, але через страшенні злидні навчання було покинуто. Бажання вчитися збудив в Миколці його шкільний вчитель. Він завжди був дуже добрий до нього, дохідливо пояснював йому предмети, намагався підтримати матеріально.

В оповіданні вчитель постає як людина благородна, яка усвідомлює свій обов'язок у суспільстві. Якби вчитель не перейшов працювати в інше село, можливо, він би допоміг Миколці довчитися і вийти в люди. Бо бажання хлопця вчитися було досить сильним. Але через те, що вчитель залишив село, в якому жив Миколка, хлопець кидає навчання і стає поводирем жебрака.

Вчитель був тією людиною, яка спроможна була змінити життя Миколки на краще, але через тяжкі обставини цього не сталося.

„Шануй учителя, як родителя”, — кажуть українці. У давні часи вчитель був однією з найшановніших персон на селі. Лише він міг нести знання і красу в життя бідняків. На превеликий жаль, життя виявилося для Миколки надто жорстоким. Але хлопчик завжди пам'ятатиме свого вчителя — справжнього носія світла.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.