Всі публікації щодо:
Тичина Павло

Найкращі учнівські твори

Поетичні картини рідної природи у творах за віршами Хор лісових дзвіночків Дощ Пробіг зайчик Де тополя росте - І варіант - ПАВЛО ТИЧИНА

Де знаходять митці барви, щоб змалювати поетичний образ землі?.. Справді, адже описувати природу брався кожен художник, композитор, письменник!.. І всі вони знаходили щось особливе, надзвичайне. Так і Павло Тичина не зміг залишити поза увагою чудові картини рідної природи. Поет був музично обдарованою людиною, він тонко відчував різні звуки в природі й умів відтворити їх у своїх віршах. Коли вслухаєшся в звучання поезії „Хор лісових дзвіночків”, вчувається дзвінка мелодія:

Ми дзвіночки,

лісові дзвіночки,

славим день.

Ми співаєм,

дзвоном зустрічаєм:

 день!

День!

А поетична картина дощу, яку змальовує автор! Його дощ зовсім не схожий на звичайну літню зливу!

 Війнув, дихнув, сипнув пшона —

 І заскакали горобці!..

У наступному вірші Павла Тичини світанок постає у вигляді зайчика, який пробуджує землю і сповіщає про ранок:

  Пробіг зайчик.

  Дивиться —

  Світанок!

  Сидить, грається,

  Ромашкам очі розтулює.

У вірші „Де тополя росте” автор не просто захоплюється житнім полем, а передає читачеві всю безмежність свого щастя, адже навколо:

 Шумить жито, співа,

 Заохочує жить.

 Вітерець повіва,

 Жито хилить, п'янить...

Поезія П. Тичини пройнята всепереможною радістю, яка надає людині сил та оптимізму.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.