Образ юної українки (за повістю „Орли”) - І варіант - БОГДАН ЛЕПКИЙ

Найкращі учнівські твори

Образ юної українки (за повістю „Орли”) - І варіант - БОГДАН ЛЕПКИЙ

У повісті „Орли” Богдан Лепкий зображує життя українського народу в той час, коли після смерті гетьмана Івана Мазепи був обраний гетьманом Пилип Орлик. Але Москва не хотіла давати волі Україні, а тільки ще більше захоплювала владу над нашими землями та людьми.

Однією з головних героїв повісті є дівчина Орися. Вона — дочка сотника Тригуба. Батько дуже її любить, бо вона, „мов ясний промінь, що крізь темні хмари продереться і розкаже їх на всі сторони світа, так вона звичайно розганяла сумні гадки свойого батька”. Орися покохала сина пана Сулими Петра. Батько дівчини був проти їхнього кохання, бо Сулими „великі пани, багатії” і він не хотів, щоб на його дочку батько Петра дивився, „як на невістку, якій він ласку зробив”. В сотника є гордість і її він намагається передати дочці. Коли Петро їде, щоб стати козаком та боротися за волю, Орися вірно його чекає. Хоч „посумнів цілий світ у очах”. Вона „хоч молода, а вже хазяйнує”. Матері у неї нема і вона хазяйка всьому: „і хата на її голові, і город, і корови”. Коли до села приїхав каральний загін, щоб наказати за непокору російському цареві, заарештували батька Орисі, що намагався захистити людей. Дівчина, не вагаючись, сміливо кинулась рятувати батька. їх відпустили. Потім Орисиного батька знову викликали на бесіду до себе „москалі”. Він пішов і не повернувся. Орися залишилася сама. Але дух українки незламний. Вона ніби „підмінилася”, „ніхто не міг її пізнати”. Не плаче, не нарікає, не бентежиться, „козачка, сотника Тригуба донька!” Коли „москалі” зробили спробу викрасти її, вона

не боялась: „Не страх обгортав її, а лють переповнювала серце, злість”. Вона винайшла в собі сили чинити опір і так сильно здушила ворога за горло, що він захитався, спотикнувся й горілиць повалився на землю”. А тут і поміч підійшла. Дівчина, коли залишилась сама, читала книги. Вона дякувала батькові, що навчив її читати. Бо „книжка — це не лише вірна, а й мудра подруга”. Поки читала, з'явився й Петро. Приніс звістку про батька, пообіцяв повернутися і одружитися з Орисею.

Отака юна українка Орися — смілива, горда, розумна, вірна. Мені сподобалась ця дівчина. У нас в Україні всі дівчата та жінки такі — вродливі, розумні, сміливі. Тільки така жінка може виховати з сина такого ж сильного, сміливого, розумного чоловіка.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.