Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Українська література - розробки уроків
Про складне — просто. Практикум із літературознавства
Всі публікації щодо:
Літературознавство
Всі публікації щодо:
Теорія літератури
Мета: розкрити поняття літературознавчих термінів: «сюжет», «композиція», «травестія», «імпресіонізм», «сюрреалізм», «сентименталізм»; пояснити на основі доступного матеріалу значення цих термінів; прокоментувати зв'язок літератури з іншими видами мистецтва; розвивати навички естетичного відчуття і смаку; виховувати почуття до художньої літератури як мистецтва слова.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Форма уроку: урок - практикум
Обладнання: мультимедійна дошка, відеозапис (пісня В. Сосюри «Васильки», уривок із документального фільму про пташеня), літературознавчі словники, ланцюжок, аплікації, розмальовки.
Ключові компетентності: учні аналізують інформацію, визначають причинно —наслідкові зв’язки між явищами; з’ясовують і пояснюють роль літературознавчих термінів, придумують власні асоціації; використовують комунікативні стратегії для формування власної позиції.
Епіграф. Усе геніальне — просте (Ейнштейн).
Зробити просте складним зможе кожний. Зробити складне простим — це і є творчість. (Чарльз Мінгус)
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів
ІІІ. Оголошення теми, мети уроку, пояснення епіграфа.
Слово вчителя.
Великий учений Ейнштейн сказав: «Усе геніальне — просте». Сьогодні на уроці ми попробуємо дати відповідь на запитання: «Чи можна про складне говорити просто?» Ми з вами пригадаємо і вивчимо різні літературознавчі терміни, що вивчаються на уроках української й зарубіжної літератури в 6 — 11 класах. Головним нашим помічником на уроці буде літературознавчий словник.
ІV. Актуалізація опорних знань учнів.
Перегляд відео про літературознавчий словник
V. Сприйняття і засвоєння учнями нового матеріалу.
1. Слово вчителя.
- Діти, що я тримаю в руках? (ланцюжок)
- Як майстер його виготовляв, увесь зразу чи по частинах? (По частинах)
- Чи є щось спільне у виготовленні ланцюжка й написанні твору? Першим у нашому списку стоїть термін «сюжет» . Що означає сюжет?
1.1. Робота зі словником
-Підберіть синоніми до слова «сюжет»(ланцюг, пазл, подія)
Так і в літературному творі виділяють 5 елементів сюжету:експозиція, зав’язка, розвиток дії, кульмінація, розв’язка. (Див. додатки)
-Шестикласники, назвіть кульмінацію в повісті «Федько — халамидник» (перехід Федька по крижинах через річку; Федько рятує Толю; батьки тяжко карають хлопчика).
-Дівчатка, у 7 класі ми вивчали повість «Гуси — лебеді летять», твір дуже добрий, а чи є кульмінація в цій повісті? (Михайлика приймають до школи зразу до 2 класу).
-Восьмикласники, а де кульмінація в поемі «Давня казка» Лесі Українки? (поема складається з 4 розділів, а кульмінація — це конфлікт поета з Бертольдо).
-Дев’ятикласники вивчили поему І. П. Котляревського «Енеїда». Назвіть кульмінацію цього твору(битва Енея з Турном, у результаті якої боги також розділилися на два табори)
-Чи сподобалося десятикласникам оповідання «Каторжна»? Яка частина сюжету цього твору є кульмінацією? (зрада Семена, пожежа)
- Одинадцятикласники, а який напружений момент сюжету драми М. Куліша «Мина Мазайло»? (публікація в газеті рішення про зміну прізвища)
2. Слово вчителя.
Сюжет є фундаментом, базою для композиції. Що таке композиція?
2.1. Робота зі словником
-Підберіть синоніми до слова «композиція»: складання. будова, компонування
2.2. Аплікація.
- Давайте повернемося в дитинство. Ви, мабуть, усі любили робити аплікації, зробіть аплікацію отакого будинку. (Див. додатки)
— Назвіть позасюжетні елементи в повісті «Федько — халамидник»(портрет Федька, Толі), а у повісті «Гуси — лебеді летять»(багато описів природи), а в поемі «Давня казка»(діалоги), а в оповіданні «Каторжна» (монологи)
3. Слово вчителя.
Будинок буде холодний, мертвий, коли в ньому не житимуть люди, тому я пропоную поселити в наш будинок ось таких дівчаток (розмальовки). Придумайте їм імена, скажіть скільки їм років, на вашу думку, який у них характер.
— Дівчатка дуже люблять прикраси, красивий одяг, тому пропоную вам їх переодягнути.
У літературознавчому словнику є такий термін, як «травестія», що він означає, знайдіть у словнику.
3.1. Робота зі словником
-Підберіть синоніми до слова «травестія»: перевдягання, перелицювання (Див. додатки)
-Звертаюся до старшокласників. Який бурлескно — травестійний твір ви вивчали в 9 класі, як він побудований? («Енеїда» І.П. Котляревського: письменник відтворив сюжет «Енеїди» Вергілія, але переробив її на український лад: описав українські страви і звичаї, одягнув Енея і троянців в український одяг; твір із серйозним змістом переробив у комічний).
4. Слово вчителя.
Пропоную переглянути відеофільм
4.1. Перегляд відеофільму про пташеня
4.2. Бесіда за питаннями:
- які почуття ви пережили на початку фільму, коли таке маленьке, ще і пір’я не виросло, пташеня збирається летіти вниз? (гордість, страх, бажання зупинити);
- а що ви відчули, коли воно почало битися об скелі? (розпач, жаль);
- а чи змінився ваш настрій у кінці фільму, що відчули? (радість
4.3. Слово вчителя
Усе це ми побачили і пережили для того, щоб зрозуміти, що таке імпресіонізм
4.4. Робота зі словником
-Підберіть синоніми до слова «імпресіонізм»: враження, відчуття, миттєвість. Правило братів Гонкуверів: бачити, відчувати, виражати (Див. додатки)
4.5. Творче завдання.
Опишіть побачене за допомогою іменників(І група) (страх, сміливість, падіння, смерть, перемога життя, батьки); за допомогою прикметників(ІІ група) (сміливе, високі, смертельна, рідні); за допомогою дієслів (ІІІ група (летіти, стрибати, падати, битися, померти, оживати, радіти)
5. Слово вчителя.
—Діти, ви сьогодні добре спали? Вам щось снилося? Ми можемо собі замовити сон? Ми можемо контролювати наш сон? Отже, сон — це щось таємне, надреальне, те, що нам диктує підсвідомість. У літературі це називається сюрреалізмом, цей термін вивчається на уроках зарубіжної літератури.
5.1. Робота зі словником.
Синоніми: надприродне, надреальне (Див. додатки)
5.2. Творча робота. Описати свій сон.
6. Слово вчителя.
- Діти, а які почуття ви пережили на уроці?(здивування, захоплення, цікавість, піднесеність)
- А як називають людину, яка близько все бере до серця? (чуттєва, душевна, мрійлива, сентиментальна)
- Що ж таке сентименталізм?
6.1. Робота зі словником
Синоніми: чуттєвість, мрійливість, душевність (Див. додатки)
6.2. Перегляд відеофільму та прослухування пісні В.Сосюри «Васильки»
6.3. Бесіда за питаннями:
- чи змінився ваш настрій, душевний стан після цієї пісні?
- що ви відчули на душі? (спокій, задоволення, доброту)
- можна сказати, що ви трохи стали сентиментальними?
6.4. Психологічна хвилинка.
Поверніться один до одного, подивіться в очі один одному, посміхніться.А тепер передайте свої почуття ще й жестами: доторкніться один до одного, або прихиліться один до одного, або візьміться за руки, або обніміться.
VІ. Підсумок уроку.
Продовжити висловлювання:
-Сьогодні на уроці я зрозумів, що…
-Мені було цікаво…
-Я дізнався…
Отже, сьогодні на уроці ми вивчили 6 літературознавчих термінів і можемо з упевненістю сказати, що про все складне можна говорити дуже просто.
VІІ. Оцінювання
VІІІ. Домашнє завдання. Скласти есе «Усе складне — просте»; спробувати доступно пояснити літературознавчі терміни: «літературні роди» (на вибір).
Додатки