Всі публікації щодо:
Теорія літератури

Українська література 10 клас - Хрестоматія - 2018

ТЕАТР КОРИФЕЇВ

Театр корифеїв вважають однією із найяскравіших сторінок українського театру Це перший професійний театр в Україні. Зазначимо, ще в 1881 році український театр під керуванням Марка Кропивницького відокремився від російською й польського, а через рік був заснований Театр корифеїв. 27 жовтня 1882 року в Єлисаветградському театрі (нині — Кропивницький) відбулась перша вистава українського театру.

Слово “корифей” походить від грецького, що означає “керівник хору” або “заспівувач”. Із часом слово “корифей” набуло переносного значення визначної особи, світила з будь-якій галузі.

Актори були змушені грати вистави трьома мовами. Тоді діяв Емський указ, згідно з яким вистави українською або польською мовами відбувалися тільки після виступу акторів російською мовою.

Засновником театру був Марко Лукич Кропивницький. Він був і драматургом, і режисером, і актором, і композитором, і музикантом, і художником, і педагогом, і керівником. Після нього найдіяльнішим був Микола Карпович Садовський, що боровся за українське слово та український театр у часи їх заборони. Серед найвідоміших постановок — “Запорожець за Дунаєм”, “Катерина”, “Галька”, “Продана наречена” та “Енеїда”. Театр корифеїв мав величезну популярність не тільки в Москві, а й у Санкт- Петербурзі, тому його вважали навіть кращим за імперський. Театр пре існував сім років, до початку Першої світової, коли влада царської Росії закрила не тільки театр, а й усі українські газети, журнали та книгарні.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.