Скорочено - ПРО ХРЕЩЕННЯ КИЄВА КНЯЗЕМ ВОЛОДИМИРОМ - ЛІТОПИСНІ ОПОВІДІ - 5 КЛАС

Скорочено - ПРО ХРЕЩЕННЯ КИЄВА КНЯЗЕМ ВОЛОДИМИРОМ - ЛІТОПИСНІ ОПОВІДІ - 5 КЛАС

Прийшов Володимир князювати у Київ, і звелів знищити усіх ідолів (язичницьких богів). Перуна ж наказав прив'язати коневі до хвоста й волочити з гори до ріки Почайни. Його наказ було виконано. А дванадцять дружинників били Перуна палицями.

Нехрещені люди оплакували свого язичницького бога. Коли Перуна кинули у річку, князь Володимир наказав своїм людям відштовхувати ідола від берега, якщо той пристане. Залишити ж наказав лише після порогів. Проминув Перун пороги і викинуло його на мілину. Те місце донині зветься у народі Перуновою мілиною.

Після цього Володимир послав гінців, велівши всім киянам прийти на річку й охреститися.

Оскільки князі й бояри першими прийняли християнську віру, то й прості люди йшли до річки, бо вірили, що це добре. Сила-силенна людей заходила в річку, а корсунські попи творили молитву й хрестили киян.

Тоді Володимир звелів будувати церкви й ставити їх на тих місцях, де колись стояли язичницькі ідоли.

Коментар

У „Повісті минулих літ” зібрані літописні оповіді про наше минуле. Ми дізнаємося про те, коли і як виник Київ, які події відбувалися за далеких часів. Літописні оповіді розповідають про князів, які правили у країні, про їхні діяння, подвиги, помилки, хитрість та відвагу. Також ми дізнаємося про прийняття Київською Руссю християнства, про те, як ставилися до цієї релігії різні правителі. Адже далеко не всі князі із радістю сприйняли нову віру.

В історії нашої держави траплялося чимало трагічних подій, були нелегкі часи. Але з літописних оповідань ми дізнаємося про мудрість та мужність наших співвітчизників, щиру любов до рідної землі як князів, правителів, так і простих людей.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.