Всі публікації щодо:
Літературознавство

Українська література 10 клас (профільний рівень) - О. І. Борзенко - Ранок 2018

Читання та його види - Література і дійсність

Читання є важливим пізнавальним процесом, що спрямований на осмислення художнього твору. Розрізняють різні його види — залежно від рівня заглиблення у зміст: читання-перегляд, ознайомлювальне й аналітичне читання.

На практиці робота з текстом може передбачати досягнення різних результатів. У деяких випадках достатньо обмежитися спрощеним уявленням про твір, коли, скажімо, він цікавить нас як складник широкого літературного контексту. Тут доцільно застосувати читання-перегляд.

Ознайомлювальне читання потребує виділення основної ідеї твору, ключових проблем та образів. Його метою є лише загальне знайомство зі змістом.

Аналітичне читання передбачає поглиблене сприйняття твору: звернення уваги на окремі деталі, художні особливості, вироблення власної думки щодо авторської позиції, подій та персонажів.

Інформаційні технології вплинули на виділення ще одного виду читання — сканування. Це швидкий перегляд тексту для пошуку в ньому якогось окремого символу, факту, слова.

Ділимося читацьким досвідом

1. Якими видами читання володієте ви? Який вид найчастіше застосовуєте?

2. Новітні технології дають можливість читати будь-які книги в електронному форматі. На вашу думку, паперова книга — це пережиток минулого чи найзручніший формат для читання? Аргументуйте свою думку.

✵ За читанням (Давид Бурлюк, 1955)На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.