Всі публікації щодо:
Літературознавство

Українська література 10 клас (профільний рівень) - О. І. Борзенко - Ранок 2018

Автор і читач - Література і дійсність

Ім'я автора можемо знайти на книжковій обкладинці. А сама книга складає окремий художній світ — створену уявою письменника образну картину дійсності. У цьому світі найповніше розкривається духовне багатство авторської особистості. Однак література не може функціонувати без читачів. Вони виступають повноправними учасниками художньої комунікації.

Спочатку автор породжує власний художній світ і пропонує його читачеві.

Узявши до рук книжку, читач у процесі сприйняття (своєрідної співтворчості) у своїй уяві ніби заново вибудовує цей художній світ, проходячи власний, але в чомусь близький до авторського, шлях духовної діяльності.

Завдяки цьому збагачується творчий досвід самого читача, який залучається до мистецького процесу. У художньому спілкуванні між автором і читачами формується особливий духовний простір пізнання світу, а мистецтво слова стає важливим засобом духовно-емоційного спілкування між людьми, у ході якого досягається творче порозуміння.

Саме в процесі художньої комунікації повною мірою реалізуються всі основні функції словесного мистецтва — людина долучається до прекрасного, засвоює нові знання про світ, визначає орієнтири для саморозвитку.

Ділимося читацьким досвідом

1. Які книжки ви прочитали останнім часом? Чим вони вас зацікавили?

2. Як ви зрозуміли поняття «художня комунікація“? З якими письменниками у вас склалася така комунікація?

✵ Пам'ятник Марусі Богуславці в БогуславіНа нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.