Всі публікації щодо:
Мензатюк Зірка

Українська література 5 клас - Л. Т. Коваленко - Освіта 2018

ЗІРКА МЕНЗАТЮК (Нар. 1954 р.) - ІСТОРИЧНЕ МИНУЛЕ НАШОГО НАРОДУ

З інтерв’ю з письменницею:

— Пані Зірко, найперше розкажіть, будь ласка, про походження вашого імені, адже, впевнена, багато людей припускають, що то у вас такий псевдонім.

— Ні, то не псевдонім. Я народилася на Буковині, а там люблять подібні імена: Калина, Півонія, Фіалка, Зірка. Вони мають свої церковні відповідники: Килина, Февронія, Теофіла, Зінаїда. Отож за документами я Зірка, а в церкві — Зінаїда. З комуністичною символікою моє ім’я не пов’язане (бо й про таке питають). Мої батьки по саме горло натерпілися від радянської влади і нізащо не назвали б мене по-радянськи.

— Коли ви усвідомили, що хочете писати саме для дитячої аудитори?

— Коли в мене з’явилася донька, я зрозуміла, яким цікавим є світ дитини, як багато їй треба дізнатися. От тоді я й почала писати для дітей. Але то був тільки поштовх. Насправді казки вже давно сиділи в моїй голові і чекали свого часу. Свої літературні спроби в дитинстві я теж починала з казок.

— Що Ви любили слухати й читати в дитинстві?

— Усе, що розповідали старші, - казки, різні історії з маминого дитинства, смішні і страшні бувальщини, перекази про давнину. Прекрасною оповідачкою була моя хрещена — батькова сестра Сідоня ...

Книжки мені читав дід Олександр. Мав на те час, бо у свої вісімдесят років уже не міг багато працювати. Російської мови він не знав, тому в «Вечорах на хуторі біля Диканьки» Гоголя російські літери читав по-українськи. Я теж не знала російської, тому в його вимові не помічала нічого дивного. Зате в повістях мовилося про такі чарівні речі, що мені перехоплювало дух!

Зимовими неділями з горища приносили давні українські журнали, які передплачував ще мій прадід, і читали їх уголос - житія святих, розповіді про релігійні свята. У журналах містилися прижиттєві публікації мого славного земляка Юрія Федьковича, фольклорні записи.

1. Опрацюй форзац на початку підручника. Звідки родом письменниця Зірка Мензатюк?

2. Хто/що вплинуло на формування читацьких смаків авторки?

3. За джерелами Інтернет дізнайся, які твори написала Зірка Мензатюк та як відзначена її праця.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.