Всі публікації щодо письменника:
Глібов Леонід

Українська література 5 клас - Л. Т. Коваленко - Освіта 2018

Леонід Глібов (1827-1893) - КРОКУЄ ОСІНЬ ЗОЛОТА

...Глібов... — найкращий український байкопис, відзначився також деякими ліричними віршами, що належать до правдивих перлин української лірики...

Іван Франко

Леонід Глібов народився 5 березня 1827 року в с. Веселий Поділ на Полтавщині в родині управителя маєтків панів Родзянків. Хлопчик ріс веселим і жвавим, любив квіти й охоче доглядав за ними, любив слухати казки баби Одарки.

Початкову освіту здобув удома. У сім років мама навчила Льоню читати. Коли хлопчикові виповнилося 13 років, його віддали до Полтавської гімназії. Якийсь час він не міг пристосуватися до міського життя, тужив за своїм хутором, батьками, сільськими товаришами однолітками.

Мабуть, цей смуток і самотність стали поштовхом до написання першого віриш “Сон”.

У 1847 році вийшла перша збірочка віршів юного поета.

Хворобливість хлопця спричинила часті пропуски занять, і батьки забрали сина додому на хутір. Там юнак займався самоосвітою, багато читав, писав вірші.

У 1849 році він вступив до Ніжинського ліцею. Саме в цей час Глібов написав більшість своїх знаменитих байок.

Після закінчення ліцею він працює вчителем — спочатку на Поділлі, потім у Чернігові. Сучасники й колишні учні відзначали, що Глібов був надзвичайно вимогливим учителем, але завжди поважав учнів, піклувався про них, давав добрі поради.

Одним з учнів Глібова був майбутній батько Лесі Українки — Петро Косач, який завжди дуже тепло, з великою симпатією і по шаною згадував свого вчителя, дуже любив його байки, багато з яких знав напам'ять і гарно декламував.

У творчому доробку Леоніда Глібова — 107 байок, понад 50 загадок, 14 акровіршів. Деякі вірші поета поклав на музику композитор Микола Лисенко. Серед них вірш “Журба”, який здобув велику популярність, став народною піснею, що відома під назвою “Стоїть гора високая”.

Останні роки життя Леонід Глібов тяжко хворів, майже повністю втратив зір, але продовжував працювати.

Помер письменник 10 листопада 1893 року в Чернігові. Поховано його з почестями біля Троїцького монастиря.

Байки і пісні Леоніда Глібова живуть у народній пам'яті, зали залишаються і сьогодні величезною радістю для дітей.

Що? Коли? Чому? Як?

1. Розкажіть, що ви знаєте про письменника Леоніда Глібова. 2. Яким хлопчиком ріс Леонід Глібов? 3. Як називався перший вірш, який написав Леонід Глібов?

4. Яким учителем був Леонід Глібов? Де він учителював? 5. У яких жанрах працював письменник? 6. Який твір Леоніда Глібова став народною піснею?На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.