Всі публікації щодо письменника:
Теорія літератури

Українська література 5 клас - Л. Т. Коваленко - Освіта 2018

ПРО ПОЕМУ - КРОКУЄ ОСІНЬ ЗОЛОТА

Поема (з грецької — твір, творіння) — невеликий за обсягом віршований твір, в якому зображуються видатні події минулого й сучасного, уславлюються люди з незвичайною долею, сильним, героїчним характером.

У поемі описуються пов’язані між собою події. Основних персонажів два-три, час дії нетривалий. Можна сказати, що поема — це своєрідне віршоване оповідання.

Віршована форма надає звучанню тексту більшої піднесеності, урочистості, схвильованості.

Ознайомившись із текстом твору Миколи Вороного “Євшан-зілля”, ви помітили, що в одних строфах автор розповідає про події, вчинки й поведінку персонажів, описує зовнішність героїв і картини природи, а в інших — висловлює власні думки й почуття.

Строфи, які є ніби ліричними вставками у віршоване оповідання і в яких автор відступає від основної розповіді, називаються ліричними відступами.

Ліричні відступи можуть бути і в епічних творах.

Що? Коли? Чому? Як?

1.Що називається поемою? 2. Які спільні ознаки має поема з ліричними та епічними жанрами? 3. Що називається ліричним відступом? Наведіть приклади з поеми “Євшан-зілля”.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.