Всі публікації щодо письменника:
Теорія літератури

Українська література 5 клас - Л. Т. Коваленко - Освіта 2018

ПРО ЛЕГЕНДУ І ПОЕЗІЮ В ПРОЗІ - ЗИМОВІ ВІЗЕРУНКИ

Легенда (від латинського слова — те, що треба прочитати) — один із давніх видів фольклору, поширений також у писемній літературі.

Це невелика, частіше прозова розповідь про якусь видатну, незвичайну подію чи людину з фантастичним, казковим сюжетом (змістом). Іноді легенди створювалися на основі реальних історичних подій, а легендарні герої мали своїх прототипів (реальних осіб) — народних улюбленців.

Легенда має багато спільного з казкою, але, на відміну від неї, претендує на достовірність, розповідає лише про один якийсь епізод (випадок) з історії народу, лише про один вчинок або особливість народного героя.

Легенди поділяються на міфологічні, апокрифічні, героїчні.

Міфологічні — це фантастичні, казкові історії, в яких відтворені уявлення наших предків про Всесвіт, природу, богів і демонів.

Апокрифічні — народні оповідання на біблійно-євангельські теми про “житія святих”, перших християн, князів.

Героїчні — найбільш поширені в народі розповіді про ймовірні історичні події, народних захисників та охоронців.

Поезія в прозі — переважно невеликий за розміром літературний твір, написаний прозою, за звучанням близький до вірша завдяки великій емоційності, ліризму і своєрідній ритмічності мови.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.