ГРАЙ ЩОБ ЗАРОБЛЯТИ

Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Sleepagotchi

#TotalHash
Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна

Всі публікації щодо:
Літературознавство

Українська література 8 клас - О. І. Борзенко - Ранок 2016 рік

СВІТ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ

Опрацьовуючи матеріал розділу, ви маєте змогу виконати такі навчальні завдання:

• поглибити знання про творчу долю Тараса Шевченка, Лесі Українки, Володимира Сосюри;

• набути знань про вільний вірш, філософську, пейзажну, інтимну лірику, творчість поетів, які створили зразки таких поезій у ХХ—ХХІ століттях;

• розвинути навички вдумливого та виразного читання поезії, аналізу поетичного тексту;

• вивчити напам'ять твори „Мені однаково, чи буду...“ Тараса Шевченка, „Хотіла б я піснею стати…“ Лесі Українки, „Любіть Україну“ Володимира Сосюри, вірш сучасного поета за власним вибором.

Людей, які висловлюються занадто образно й піднесено, ми зазвичай називаємо поетами або поетесами. У цьому випадку поезія впізнається за важливою ознакою — небуденністю мовлення. Вона протиставляється прозі як чомусь звичайному й більш приземленому. Англійський письменник Джон Вейн запропонував дуже влучне порівняння: „Поезія так відрізняється від прози, як танець від пішої прогулянки“.

У прозі на перший план висувається логічно організована розповідь. Поети змальовують більш умовну й узагальнену картину дійсності, ніж прозаїки. Поетичні твори вирізняються й особливою організацією. Вони мають віршову форму з римуванням та строфічною будовою. Хоча існує й вільний, тобто неримований, вірш, ритміка якого забезпечується інтонаційною подібністю рядків.

У цьому розділі ви ознайомитеся зі зразками української поезії різних часів. Почнемо ми з творчості геніального Тараса Шевченка, що стала взірцем громадянської мужності та патріотизму для багатьох поколінь українців. Глибокий ліризм, неповторність душевних переживань, органічне відчуття справедливості відкриє вам поезія Лесі Українки. Вірші Володимира Сосюри стануть уроком патріотизму, ви матимете змогу поринути в щирий світ емоцій обдарованої особистості, захопленої красою рідної землі. Крім того, на вас чекають цікаві й самобутні твори сучасних поетів Василя Голобородька, Івана Малковича, Василя Герасим’юка, Ігоря Павлюка, Анатолія Мойсієнка, поетеси Галини Кирпи, у яких вірність національним духовним традиціям поєднується з високим рівнем майстерності та новаторством художніх пошуків.

Жнива в Україні (В. Пимоненко, 1896)

Травень У цвіту (М. Глущенко, 1971)

Опрацьовуємо прочитане

1. Як ви зрозуміли образи поезії та прози, які запропонував англійський письменник Джон Вейн?

2. За якими ознаками ви зазвичай розрізняєте прозу та поезію? Спробуйте знайти власне образне визначення поезії та прози.

3. Визначте особливості організації поетичного тексту. Запис у робочий зошит зробіть у зручній для вас формі (тексту, таблиці, схеми).

Ділимося читацьким досвідом

4. Назвіть відомих вам українських поетів.

5. Якій поезії ви віддаєте перевагу: класичній чи сучасній? Чому?

6. Розкажіть про свого улюбленого поета.

Запрошуємо до дискусії

7. Яку роль у формуванні поета відіграють читачі? Чи повинен поет дослухатися до суджень читачів і враховувати їхню критику?

Порівнюємо твори різних видів мистецтва

8. Розгляньте ілюстрації на с. 42, 43. Якою постає Україна у творах митців різних часів? Який образ вас привабив найбільше? Чому? Які поетичні рядки зринають у вашій пам’яті, коли дивитеся на ці картини?

Готуємо проект

9. Підготуйте проект „Україна у творчості поетів“, візьміть участь у конкурсі проектів.







ГРАЙ ЩОБ ЗАРОБЛЯТИ

Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Gold eagle bithub_77-bit bithub_77-bit bithub_77-bit