З НІЧНИХ МОЛИТОВ - ІВАН МАЛКОВИЧ Народився 1961 р. - Ритми, рими й образи сучасної української поезії (кінець ХХ - початок ХХІ ст.) - Світло української поезії

Українська література 8 клас - Л. I Коваленко - Оріон 2016 рік

З НІЧНИХ МОЛИТОВ - ІВАН МАЛКОВИЧ Народився 1961 р. - Ритми, рими й образи сучасної української поезії (кінець ХХ - початок ХХІ ст.) - Світло української поезії

Господи, літа стебельце

всели до самітніх душ,

дай кожному звити кубельце,

і не поруш.

Хай кожен в цім світі спасеться,

хай світить з-за темних круч

довкола кожного серця

віри твоєї обруч.

ПОМІРКУЙТЕ НАД ПРОЧИТАНИМ

1. Виразно прочитайте вірш, передаючи інтонацією його настрій. Поділіться із сусідом по парті своїми враженнями.

2. Поясніть символічне значення образів стебельця літа, кубельця, обруча віри.

3. Поясніть настрій ліричного героя. Чим він викликаний?

4. Визначте тему й ідею твору.

5. Поясніть, до якого виду лірики наложить поезія. Наведіть аргументи на доказ своєї думки.

Знайдіть і прочитайте твори Тараса Шевченка „Молитва”, Олександра Кониського „Молитва за Україну”, Юрка Іздрика „Молитва”. Порівняйте їх із віршем Івана Малковича „З нічних молитов”. Визначте спільні й відмінні ознаки. Доберіть вірші-молитви інших поетів і прочитайте їх на уроці.

Розгляньте дві гравюри Якова Гніздовського: „Молитва дитини” та „Молитва”. Чи можна вважати їх ілюстраціями до поезії І. Малковича? Аргументуйте свою думку.

Яков Гніздовський. Молитва дитини

Яков Гніздовський. Молитва

1. Проаналізуйте вірш -3 янголом на плечі” або -3 нічних молитов”.

2. І. Малкович у численних інтерв'ю розповідає цікаві епізоди зі свого життя. Наприклад, його дід по материній лінії врятував І. Франка від голодної смерті після коломийської тюрми. А відомо видавництво „А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА” він заснував, бо хотів, щоб перший „Буквар” для його сина починався не зі слова „акула”, як це було раніше, а зі слова „ангел”. За джерелами Інтернат чи періодикою прочитайте інтерв'ю з І. Малковичем. Що нового ви дізналися про нього? Підготуйте повідомлення про життя і твори поета та ознайомте з ним однокласників.

3. Один із віршів І. Малковича вивчіть напам'ять (за бажанням).


Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.