Всі публікації щодо:
Давня українська література
Теорія літератури

Українська література 9 клас - Олена Міщенко - Генеза 2017

„САД ПОЕТИЧНИЙ“ - ПОЕЗІЯ - ДАВНЯ ЛІТЕРАТУРА

...Твори високої поетичної стійності, яких не постидалась би жодна література на світі і котрі сміло можуть видержати порівняння з найкращим... твори, котрі справедливо і по заслузі здобули собі серед народу таку широку популярність.

Іван Франко

„САД ПОЕТИЧНИЙ“

На другу половину XVII століття припав розквіт не лише прози, а й віршованої літератури. Провідну роль тут відігравала Києво-Могилянська академія. В академії читали унікальні курси поетики й риторики справжні світочі науки, письменники, громадські, культурні, релігійні діячі: Лазар Баранович, Іоаникій Галятовський, Феофан Прокопович, Митрофан Довгалевський та багато інших. Їхні наукові праці, лекції стали основою викладання поетичного мистецтва в академії, зокрема це „Настанови в поетичному мистецтві“ Григорія Кониського, „Сад поетичний“ Митрофана Довгалевського та „Про поетичне мистецтво“ Феофана Прокоповича.

ПАМ’ЯТАЙМО! У тогочасних трактатах виділяли такі роди і види поезії: епічна, драматична (трагедії, комедії та трагікомедії), сатирична, буколічна (поезія пастухів), елегійна (скорботна), епістолярна, лірична, епіграматична, курйозна і фігурна (вірші у формі „раків“, хрестів, зірок, лабіринтів, акровірші), емблематична, віршові загадки та пародії.

Спробуймо з’ясувати особливості курйозної поезії, найталановитішим представником якої є Іван Величковський.