Всі публікації щодо:
Перекладна церковна література

Українська література підготовка до ЗНО

Давидові Псалми - Біблія - ПРАДАВНЯ УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА

Псалми (в перекладі з грецької „пісня“) є піснями релігійного змісту, що були зібрані в Псалтирі і приписувались царю Давиду. Давид (приблизно 1085 р. до н. е. — 1016 р. до н. е.) — це історична постать, давньоєврейський цар. Відомо, що Давид народився у Віфлеємі Юдейському, а приблизно 1055 року став Юдейським царем, а згодом — Ізраїльським царем, а Єрусалим зробив столицею царства. У Єрусалимі Давид збудував знаменитий палац, до якого було перенесено Ковчег Заповіту. Помер у віці 70 років, полишивши по собі 20 дітей від 8 жінок. В історії Ізраїлю Давид відомий як цар, піснетворець, будівничий, музикант і співець, вважається автором 73 Псалмів.

За Біблією Давид був восьмим сином віфлеємського пастуха Ієсея, якого за Божою волею мав розшукати і помазати на царство замість царя Саула пророк Самуїл. Але Давид залишився у батьківському домі. Деякий час потому царя Саула полишив Божий Дух, і він став завжди засмучений. Задля його розваги знайшли чоловіка, який добре вмів грати на арфі і співати — Давида. Саул полюбив співака і звелів лишитись біля себе, щоб розважав своїми піснями — про Бога, його милосердя і благодіяння. Ці пісні називаються псалмами і складають книгу Псалтир.


Псалом 1

У псалмі розповідається про те, якими мають бути вчинки та поведінка людини, яка прагне бути щасливою. Лейтмотивом псалма є виконання Божих заповідей. Достойним набожним людям протиставляються безбожники і злочинці, яких аморальна поведінка приводить до страждань і загибелі. Псалом будується на антитезі „грішники — праведники“, а його мова є багатою на афоризми та різноманітні художні засоби порівняння (праведник, „як птах“, „як дерево“), символи (шлях — життєва дорога) тощо.


Псалом 149

Псалом прославляє благодіяння і милість Господа. У псалмі говориться про право судити народи, племена, царів, якщо сам — святий, тобто безгрішний. А щоб бути безгрішним, треба бути „смиренним“ і виконувати Божі заповіді.

Мова псалма багата на різноманітні творчі засоби: зустрічаються анафори, синоніми, епітети (кайдани залізні, меч двосічний).