Українська література. Довідник, тестові завдання. Повний повторювальний курс, підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання та державної підсумкової атестації - Куриліна О.В. 2020


Іван Нечуй-Левицький (1838 - 1918)
Література кінця ХVIII-початку ХХ століття

Всі публікації щодо:
Нечуй-Левицький Іван

Прозаїк, літературний критик, драматург, публіцист, фольклорист та етнограф Іван Семенович Левицький народився в родині священика г, містечку Стеблеві Канівського повіту Київської губернії. Після навчання в Богу- славському духовному училищі, Київській духовній семінарії недовго працював у Богуславській бурсі. З осені 1861 року стає студентом Київської духовної академії, яку закінчив, отримавши звання магістра богослов'я. Перший твір - повість “Дві московки”, написав у Полтаві 1865 року. Саме його автор підписав, використавши псевдонім Нечуй. Протягом 18661873 років пише повісті “Микола Джеря”, “Бурлачка” та “Кайдашева сім'я”, оповідання “Баба Параска та баба Палажка”, романтично-фантастичну казку “Запорожці”, історичну драму “Маруся Богуславка” та комедію “Па кожум'яках”. У 1885 році виходить у відставку й оселяється в Києві, де були написані відомі історичні романи “Князь Єремія Вишневецький” та “Гетьман Іван Виговський”.

15 квітня 1918 року письменник помер у будинку для самотніх старих людей, куди його помістили за наполяганням рідної сестри. Поховано на Байковому кладовищі.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.