Українська література. Довідник, тестові завдання. Повний повторювальний курс, підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання та державної підсумкової атестації - Куриліна О.В. 2020


Микола Зеров (1890-1937)
Література ХХ століття

Всі публікації щодо:
Зеров Микола

Микола Зеров народився 26 квітня 1890 року в повітовому містечку Зінькові. Навчався в місцевій школі, де серед його однокласників був Павло Губенко (пізніше гуморист Остап Вишня). Закінчивши історико-філологічний факультет Київського університету, працював викладачем історії в Золочівській гімназії та викладачем латини в Другій київській гімназії.

1923 року до Києва з'їжджається чимало письменників, які об'єдналися в рамках АСПИСУ, серед них вирізняється літературна група, учасників якої називають неокласиками. Одним із лідерів цієї групи стає Микола Зеров.

1924 року надруковано першу збірку Зорова “Камена”.

Під час літературної дискусії 1925 року Зеров-критик стає на бік Миколи Хвильового, наполягаючи на необхідності “розробляти мову й стиль, удосконалювати техніку й синтаксичну гнучкість української поезії”. Зеров-ми- тець вимагав усвідомлення й засвоєння багатств української національної традиції, адже це дасть змогу тверезо й реально оцінити багатьох літературних авторитетів, перенести на український ґрунт кращі твори європейської класики й сучасної літератури.

У ніч з 27 на 28 квітня 1935 року Зерова заарештували під Москвою, а 20 травня відправили до Києва для слідства, під час якого митця звинуватили в керівництві контрреволюційною терористичною організацією націоналістів. Спочатку поета було засуджено до 10-річного ув'язнення, а 1937 року справу Миколи Зерова було переглянуто, і його засудили до розстрілу. 3 листопада 1937 року Миколу Зерова застрелив капітан держбезпеки Матвеев.

Митця було реабілітовано 1958 року. Символічна могила Зерова знаходиться в Києві на Лук'янівському цвинтарі.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.