Аналіз художніх творів з української літератури - В. А. Мелешко 2014


Михайло Стельмах (1912-1983)
Новітня українська література (ХХ-ХХІ століття)

Всі публікації щодо:
Стельмах Михайло

Михайло Стельмах народився в с. Дяківцях на Вінниччині. Навчався на літературному факультеті Вінницького інституту соціального виховання, учителював у школах Поділля.

Літературну діяльність почав з поезії (перша публікація - 1936-го). З 1939 року служить у війську, у перших лавах бійців зустрів фашистів, був поранений і лікувався. Згодом добровільно вирушив на фронт військовим кореспондентом.

Після війни працював науковцем-етнографом, 1978 року обраний академіком Академії наук УРСР.

Автор кількох збірок поезій, романів «Велика рідня», «Кров людська - не водиця», «Хліб і сіль», «Правда і кривда», «Чотири броди».

Поміркуймо з науковцями

Особливе місце у творчості письменника посідають повісті «Гуси-лебеді летять» і «Щедрий вечір». Вони є яскраво автобіографічними, адже у їхньому наскрізному центральному персонажі - Михайлику - вгадується постать самого автора. У своїх подільських Дяківцях ще малим він «потягнувся до пісні, до неба, до вечірньої зорі і завмер у тому смутку і диві...». Ці твори не тільки натхненно-поетичні думи, художня біографія письменника, вони ключ до розуміння того, як формувався світогляд майбутнього поета, прозаїка і драматурга, звідки він черпав оту духмяну й нев’янучу красу, якою наповнені його твори.

Т. ДудінаНа нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.