УКРАЇНСЬКИЙ ОДЯГ - УКРАЇНСЬКИЙ ПОБУТ

Що то за дівчина: так одягається, що й корова лякається.

Сьогодні прилавки крамниць і ринків рясніють найрізноманітнішим одягом, дорогим і не дуже, імпортним та вітчизняного виробництва, класичним і модерновим... При бажанні та за певних можливостей і наявності смаку сучасна жінка може виглядати надзвичайно гарно. Широкий вибір різного роду тканин, покроїв і кольорів, здавалося б, не може конкурувати з традиційним народним одягом. Але чому так заворожує погляд виступ танцювального колективу або народного хору в яскравому українському вбранні? Чому не можна відірвати очей від красуні-україночки в червоному намисті, червоних чобітках, у віночку з різнобарвними квітами? Чи є щось привабливіше за її посміхнене рум'яне личко, обрамлене яскравими стрічками? Ні, наші мудрі предки не могли помилитися, створюючи найдовершенішу красу.

Формування українського народного одягу, цього яскравого й самобутнього культурного явища, відбувалося протягом багатьох століть. Кожна епоха накладала відбиток на традиційне вбрання, і можна з упевненістю твердити, що особливості костюма являють собою одне з важливих джерел вивчення етнічної історії населення України, його соціальної структури, естетичних поглядів та уявлень тощо.

Характерною рисою як традиційного, так і святкового, обрядового українського одягу є його надзвичайна мальовничість, барвистість, найрізноманітніші оздоблення. Окремі деталі, як-то головні убори, взуття, прикраси просто дивовижні; колорит, техніка та мотиви орнаментики (особливо сорочок і поясного одягу) викликають захоплення в усього світу, недаремно ж іноземці, відвідуючи різні куточки нашої батьківщини, намагаються придбати собі на згадку про мальовничу країну хоч деякі елементи національного одягу. Шкода, що на користь закордонних, часом чужих для нас моделей одягу ми відмовляємося від власного — надзвичайно гарного та привабливого. Та жодне свято не обходиться без яскравого видовища — танків і пісень у мальовничих народних костюмах.

ВИГАДАВ ЧОРТ МОДУ, А САМ - У ВОДУ (традиційний національний одяг)

БАЧИЛИ ТОЙ СОРОМ ЛЮДИ, ЯК БЕЗ ПАСКУ БІГАВ (пояси)

ОДНА БУЛА ХУСТКА, ТА Й ТУ В ВОДУ ВПУСТИЛА (прикрашання зачіски, головні убори)

КУПИ КОРАЛІ, ЩОБ ЖЕНИХИ НЕ ПІШЛИ ДАЛІ (жіночі прикраси)

НЕ В СВОЇ ШТАНИ ВБРАВСЯ (символіка народного костюма)

У НЬОГО НА ВСІ СВЯТА ОДНА ЛАТА (обрядова символіка костюма))На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.