РОЗСТРІЛЯНЕ ВІДРОДЖЕННЯ

Українська література 100 тем

РОЗСТРІЛЯНЕ ВІДРОДЖЕННЯ

• „Розстріляне відродження“ (умовна назва, запропонована Ю. Лавроненком) — літературно-мистецька генерація 20-х—поч. 30-х рр. XX ст., яка була репресована більшовицьким режимом.

Головні літературні об'єднання:

• ЛОЧАФ (об'єднання армії та флоту); ,

• „Спілка письменників західної України“;

• „Плуг“, „Молодняк“;

• „Ланка“ (пізніше „МАРС“);

• „Гарт“ — найвпливовіший, пізніше був перейменований на ВАПЛІТЕ („Вільну академію пролетарської літератури“).

√ Головні складники світогляду нової літературної еліти — бунт, самостійність мислення та щира віра у власні ідеали.

√ Проза періоду „розстріляного відродження“ поділялася на дві течії: сюжетна й безсюжетна. У безсюжетних творах головним був підтекст, дух, „запах слова“, як казав Хвильовий, а не речення чи слово.

√ Компартія СРСР, аби нейтралізувати розвиток національної культури, почала діяти забороненими методами. Письменники опинилися перед вибором: покінчити самогубством (М. Хвильовий), бути репресованим (Б. Антоненко-Давидович, Остап Вишня), не бути почутим у народі (І. Багряний), емігрувати (В. Винниченко, Є. Маланюк) або писати програмові твори, уславлюючи партію (П. Тичина, М. Бажан).

! До двадцятилітнього ювілею Жовтневої революції (03.11.1937) особлива трійка УНКВС винесла новий вирок: „Розстріляти“, щоб звільнити місце для нових мучеників режиму. В урочищі Сандармох у Карелії було розстріляно більше 1000 в'язнів.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.