Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Всі публікації щодо:
Шевченко Тарас
Українська література 100 тем
ТАРАС ШЕВЧЕНКО. ПОЕМА ГАЙДАМАКИ - ЛІТЕРАТУРА кін. XVIII - 70-90-ті рр. XIX ст.
√ „Гайдамаки” (1841) — історико-героїчна поема, яка з’явилася у перехідний період у творчості Т. Шевченка — від малих ліричних творів до великого ліро-епічного полотна. Написана „шевченківським віршем”. У поемі риси романтизму переплітаються з реалізмом.
√ Історична основа — повстання („коліївщина” від „колій” — повстанець) у травні 1768 р., (місце подій поеми: Холодний Яр, Чигирин, Лисянка, Вільшане, Сміла, Умань) викликане потерпанням українців від польських поміщиків, соціальними і релігійними утисками (одні з мотивів поеми). Російська армія прийшла на допомогу польській і придушила повстання.
√ Подвійний погляд Т. Шевченка на визвольний рух:
• підтримка як священної дії;
• осуд за не контрольованість і сліпі вчинки:
ватажки „люльки закурили”, але від них запалали „і хатина, і будинок”.
√ Мотиви: релігійне протистояння, історичне безпам’ятство українців, патріотизм, соціальна справедливість, національне відродження, кохання, людина-герой.
√ Композиція:
• лірично-філософський вступ-присвята:
роздуми автора над скороминущістю („все йде, все минає...”), вічні лише прагнення народу до волі; визначення автором власних ідейно-естетичних позицій як співця цілого народу та його представника;
• історичний вступ („Інтродукція”):
експозиція сюжету поеми; оцінка національному, релігійному та класовому стану Польської держави того часу;
• десять розділів;
• епілог;
• „Передмова” (с насправді післямовою);
• звернення „Панове субскрибенти!”.
√ Сюжет „Гайдамаків” розходиться на дві сюжетні лінії: основну (опис підготовки та ходу повстання) і побічну (кохання Яреми і Оксани). Кульмінацією першої лінії є розділ „Гонта в Умані”, а другої — „Червоний бенкет”.
√ Образна система поеми:
• люди: реальні особи (М. Залізняк, І. Гонта); вигадані персонажі (Ярема Галайда, романтичний герой, який кохає Оксану; Оксана, її батько, титар, діти Гонти, яких він убиває за те, що вони католики; Волох, кобзар; Лейба, Хайка; гайдамаки — узагальнений образ повстанців; конфедерати — представники польської шляхти; народ — маса, неоднорідна соціально та національно;
• природа: ліс, річка, місяць;
• предмети і явища: площа, (кривавий) бенкет, червона китайка, замок, церква, міста, свячені ножі, різанина.
! Головний герой поеми — народ, що повстав.
! Критики вважають, що в образі Яреми, який єдиний вижив, Шевченко бачить себе, у монолозі героя вік говорить про нетлінність національної історії, про необхідність пам'ятати.
√ Психологізмом наповнені чи не всі важливі епізоди поеми, драматизм загострюється в епізоді вбивства Гонтою дітей і в ритуалі поховання їх як козаків, з червоною китайкою на очах.
√ Художні засоби виразності — епітети, метафори, порівняння та ін.; особливу роль у поемі відіграють вставні елементи — виконувані кобзарем народні пісні, авторські відступи, екскурси в минуле.