Всі публікації щодо:
Вороний Микола

Українська література 100 тем

МИКОЛА ВОРОНИЙ. БЛАКИТНА ПАННА - ЛІТЕРАТУРА кін. XIX ст. - 30-х рр. XX ст.

У XIX ст. загострюється напруження у суспільно-політичному житті, ведуться пошуки вічних цінностей, одним з яких є мистецтво, котре народжується з гармонії і краси.

Микола Кіндратович Вороний (1871-1942) представник течії символізму. У 1912 р. він створює віршБлакитна панна” (тематика — інтимно-пейзажна лірика), що увійшов до збірки „Гротески”.

Темою поезії е гармонія природи й мистецтва.

Ідея — возвеличення краси й природи, життя як джерела творчої енергії.

Основні мотиви: гармонія, життя, краса природи, джерела творчості.

√ Поезія складається з 4 октав (восьмивіршів), написана нерівностопним хореєм, римування паралельне й перехресне (ааббвгвг).

Образи у поезії:

• люди: митець (ліричний герой);

• природа: Блакитна Панна-Весна; гай, луги, хмари, гори, поля, земля, пелюстки, квітки, роса;

• явища і предмети: шати, серпанки, блавати, крила, усміх, блакить, „Осанна!”, гротески, мрія сну, врода, чистота душі, сяйво мрій, арабески, пісні, камеї, фрески.

Символіка: символ вітання бога — „Осанна!”; символ життя, весни, краси й гармонії — Блакитна Панна; символ джерела духу — блакить та ін.

Художні засоби: епітети, метафори, порівняння, символи, персоніфікація, повтори, інверсія.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.