Всі публікації щодо:
Мушкетик Юрій

Українська література 100 тем

ЮРІЙ МУШКЕТИК. СУД - ЛІТЕРАТУРА сер. ХХ-ХХІ ст. ЕМІГРАНТСЬКА ЛІТЕРАТУРА

Юрій (Георгій) Михайлович Мушкетик народився 29 березня 1929 р. (с. Вертіївка, Чернігівська обл.), письменник, Герой України.

√ В оповіданніСуд” (1990) розмірковує про призначення людини. Невелике за обсягом оповідання змальовує суспільні явища, характерні для Радянського Союзу часів сталінського та брежнєвського режимів.

! З інтерв’ю Ю. Мушкетика: „...гарних людей багато. На них тримається світ. Треба вірити в це і намагатися самому бути таким. Адже як можна писати одне, а робити інше?.. Я вірю в людину, в її потребу добра, в її здатність творити добро”.

Особливість композиції:

• кульмінаційна подія, у центрі твору — суд;

• після кульмінації подається історія життя Ганни Розсохи, яка суголосна з історією народу;

• картина суду — обрамлення життя Ганни (розвиток дії), смерть героїні — звинувачення суспільству.

√ Ю. Мушкетик розкриває історію суспільства через характер головного героя: через сприйняття головною героїнею, Ганною Розсохою, показує трагічне становище всього народу.

√ Устим Рукавиця (висуванець і кар’єрист) та Йосип Шило — типові представники сталінського режиму та брежнєвського застою у романі:

(Устим) „узяв у звичку кричати на людей, часом приїжджав на поле напідпитку”; (Йосип Шило) роблячи беззаконня, „схопився за підвішану до ременя жовту кобуру”.

Ганна Розсоха — центральна постать в оповіданні, її чоловік віддав їй „голоблі важкого хазяйського воза, й вона везла, правувала. Її образ — один із найпоетичніших і найтрагічніших в українській літературі 80-х рр. XX сторіччя.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.