ЛІНА КОСТЕНКО: ОСОБЛИВОСТІ ТВОРЧОГО МЕТОДУ - ЛІТЕРАТУРА сер. ХХ-ХХІ ст. ЕМІГРАНТСЬКА ЛІТЕРАТУРА

Українська література 100 тем

ЛІНА КОСТЕНКО: ОСОБЛИВОСТІ ТВОРЧОГО МЕТОДУ - ЛІТЕРАТУРА сер. ХХ-ХХІ ст. ЕМІГРАНТСЬКА ЛІТЕРАТУРА

Ліна Василівна Костенко (19 березня 1930 р., Рживдів, Київська обл.) — письменниця-шістдесятниця, вхід котрої в літературу відбувся на хвилі „Хрущовської відлиги”.

! Ліна Костенко свого часу відмовилася від звання Героя України, пояснивши відмову так: „Політичної біжутерії не ношу!”.

! „...Критерії поетеси високі — вона вимагає від митця, а отже і від себе, не лише щирості і викінченості, а й гаряче обстоює думку: право на існування має лише те, що потрібно сучасності” (В. Симоненко).

Особливості творчості Л. Костенко:

• етико-гуманістичний зміст інтимної лірики;

• тематика: історія; зв'язок людини, планети, митця, часу; тема вірності і зради тощо;

• модерний характер художньої свідомості сприймається як природне явище;

• головна естетична прикмета поезії — образ невтіленого у слові буття;

• відхилення стереотипів, етики, загальноприйнятих принципів творчості, яка виражається за допомогою заперечної частки „не”.

! Ліною Костенко було вибудувало власний поетичний світ, у котрому творчий дух живе у вигляді згустку енергії. Це особливо відчувається в інтимній ліриці:

„Хай не розбудить смутку телефон. / Нехай печаль не зрушиться листами. / Хай буде легко. / Це був тільки сон, / що ледь торкнувся пам'яті вустами...”.

√ У творчому доробку письменниці є численні збірки поезій, роман у віршах „Маруся Чурай”, роман „Записки українського самашедшого”, поеми „Берестечко”, „Дума про братів Неазовських”, „Скіфська одіссея”, „Сніг у Флоренції” та ін.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.