Всі публікації щодо:
Андрухович Юрій

Українська література 100 тем

ЮРІЙ АНДРУХОВИЧ: ОСОБЛИВОСТІ ТВОРЧОЇ МАНЕРИ - ЛІТЕРАТУРА сер. ХХ-ХХІ ст. ЕМІГРАНТСЬКА ЛІТЕРАТУРА

Юрій Ігорович Андрухович (13 березня 1960 р., м. Станіслав, нині Івано-Франківськ) — письменник, віце-президент Асоціації українських письменників. У 1985 р. разом з О. Ірванцем та В. Небораком був засновником поетичної групи Бу-Ба-Бу.

У творчому доробку Ю. Андруховича є і поетичні збірки „Середмістя”, „Екзотичні птахи та рослини” та ін., і оповідання „Зліва, де серце”, „Лексикон інтимних міст”, „Письменники профутбол” та ін., і романи „Московіада”, „Рекреації”, „Перверзія”, „Дванадцять обручів” та ін.

! Твори Ю. Андруховича перекладено і видано окремими книгами в Польщі, Німеччині, Канаді, Угорщині, Фінляндії, Росії, Сербії, США, Італії, Словаччині, Швейцарії, Іспанії, Чехії, Австрії, Болгарії, Хорватії, Білорусі, Литві, Данії.

! Стосовно прози письменника уживають жанрову дефініцію і „новий український роман”.

! Вірші Ю. Андруховича були покладені на музику гуртами: „Мертвий півень”, „Знову за старе”, „Плач Єремїї” та ін.

√ Специфіка творів Ю. Андруховича:

• романістика характеризується як постмодерністська;

• майже усі твори один з одним співвідносяться і перегукуються, тому їх можна розглядати як відносне художнє ціле — метароман;

• чітка сюжетна побудова;

• автоцитування;

• „текст у тексті” і „рамковий текст”;

• прямі або непрямі коментарі, які пояснюють взаємопроникнення текстової і позатекстової реальностей.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.