Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Історія української літератури: епоха Бароко (XVII-XVIII ст.) - Ігор Ісіченко 2011
Інтермедії до драми Якуба Ґаватовича
Інтермедії
Шкільна драма
Всі публікації щодо:
Гаватович Якуб
«Tragedia albo wizerunek śmierci Jana Chrzciciela, Przesłańca Bożego»
Отець Якуб Ґаватович - польський священик вірменського походження. Він народився 1598 р., у 1615 р. закінчив Яґеллонський університет і певний час вчителював у Кам’янці Струмиловій (так до 1944 р. називалася сучасна Кам’янка Бузька, районний центр Львівської обл.).
У 1622 р. Якуб Ґаватович прийняв свячення й склав монаші обіти в Бережанах. Від 1628 р. проживав у селі Вижняни, нині Золочівського району Львівської області. Він брав участь у посольстві львів’ян до Богдана Хмельницького під час облоги міста козаками. У 1669 р. переселився до Львова, де три роки по тому помер.
О. Якуб Ґаватович написав три вірші та п’ять прозових творів.
Драму «Tragedia albo wizerunek śmierci Jana Chrzciciela, Przesłańca Bożego» було присвячено історії усікнення голови Іоана Предтечі. Її поставили на ярмарку в Кам’янці Струмиловій 24 червня 1619 р., у день Різдва Іоана Хрестителя.
Текст драми було видано в Яворові 1619 р. І він сам, і тексти інтермедій були надруковані латинською графікою. Українські тексти інтермедій транслітеровані. В їхній мові відчутні елементи півічно- українських говорів.
«Продаж кота в мішку» («Климко і Стецько»)
Після другого акту драми виконувалася інтермедія «Продаж кота в мішку» («Климко і Стецько»). На сцені з’являються Стецько з горщиками й Климко з котом у мішку. Стецько, багатий господар, наймає Климка до себе на службу. Той погоджується й хвалиться своєю вмілістю ловити звірів. Ось і зловив він лисицю, яку тримає в мішку і пропонує Стецькові купити. Після торгу Стецько купує звіра.
Климко відходить і обіцяє незабаром повернутися. Тим часом він бере на збереження горщики й одяг Стецька. Стецько, залишившись сам, розв’язує мішок, а звідти вистрибує кіт. Стецько бідкається:
Бидная ш ма головонько!
Ось-ось мене гроши збавіу,
Ліх чоловік, міх зоставіу.
Ось кота в міху купив-єм! (Інтермедії, с. 37).
Тим часом повертається Климко, перебраний в інший одяг, і приносить горщики, накриваючи їх своїм одягом. Коли Стецько докоряє йому за шахрайство, Климко запевняє, що він - інша людина, а справжній Климко лежить, вкрившись одягом. Його слід вибити «палицею гаразд по хребті». Стецько б’є власні горщики, пізно зауважує помилку й іде скаржитися до пана. Климко знову з’являється на сцені, заявляючи:
Тот пан, що знаєт в сьвіті гараст махльовати,
Пойду іще та знайду, кого ошукати! (Інтермедії, с. 42).
«Найкращий сон» («Максим, Ригор і Денис»)
Після третього акту ставилася інтермедія «Найкращий сон» («Максим, Ригор і Денис»). Тут діють три персонажі: Максим, Гриць і Денис. Перші два продали воли на ярмарку й радіють:
Не будем бульше шарварку
По тоіх волах робити -
Ліпше на флісі354 служити (Інтермедії, с. 42).
Денис наздоганяє їх дорогою й прилучається до товариства. Потім він просить їсти і каже, що забув купити хліба. Але забули запастися харчами і його товариші.
Раптом селяни чують запах пирога й після розшуків знаходять пиріг у траві. Денис говорить, що пиріг замалий для трьох. Він пропонує лягти спати, а потім присудити пиріг тому, кому присниться найкращий сон. Усі лягають спати.
Коли товариші заснули, Денис з’їв пиріг. Потім він будить інших. Кожен оповідає свій сон. Максим бачив небо й розкішні страви в ньому. Розповідь про рай і райське життя сповнена деталей, які згодом сформуються в поетику бурлеску й позначають народну інтерпретацію Небесного Царства. Воно достеменно схоже на багатий шляхетський замок у Речі Посполитій:
Та тот небо, як золоти
Замок, що такей роботи
В сьвіти-м не видал красноє!
Мури мает золотоє
Та каменамі сажене
Дорогими сут зелєне,
Сут білоє, черлєноє,
Сут блакітне та сьвітноє.
Та и муст там ест золоти (Інтермедії, с. 46).
Грицько розповів про пекельні муки. Денис же оповідає, що до нього прийшов ангел і показав йому Максима в небі, який їв небесні страви й не хотів дати Денисові, та Грицька в пеклі, котрий кричав, що йому вже не треба земних страв і Денис може сам з’їсти пиріг. Ангел поставив його на траві, і Денис з’їв пиріг. Максим і Грицько збираються бити Дениса, і він утікає, зухвало вигукуючи:
Колі-м пирог зіл - не дбаю
Та юж ся з вамі жоґнаю! (Інтермедії, с. 49).
354 Фліс - лісосплав (діял.).