Всі публікації щодо:
Літературознавство

Довідник з української літератури

МОЛОТ — український літературнo-публіцистичний збірник

„МОЛОТ” — український літературнo-публіцистичний збірник. Видавався М. Павликом та І. Франком у 1878 р. у Львові як продовження журналу „Громадський друг” (два номери) і збірника „Дзвін”, що також з'явилися у цьому році. У збірнику побачили світ художні твори І. Франка (закінчення повісті „Boa constrictor”, „Дума про Наума Безумовича”), М. Старицького („До молоді”, „До Шевченка”), Олени Пчілки („Чиншова справа”), Р. Гудзмана („Гриць Турчин”), Михайлини Рошкевич („Кума з кумою”).

Важливу роль у літературному процесі відіграли опубліковані в збірнику відомі публіцистично-критичні статті І. Франка: „Література, її завдання і найважніші ціхи” та „Критичні письма о галицькій інтелігенції”.

„Молот” усім змістом своїх матеріалів, їх ідейним пафосом засвідчував оновлення української журналістики.

Літ.: Дорошенко І. Іван Франко — літературний критик. Л., 1966; Пустова Ф. Іван Франко — теоретик літератури. Київ; Донецьк, 1976; Історія української дожовтневої журналістики. Л., 1983.

В. ХропкоНа нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.