Довідник з української літератури

АНДРІЄВСЬКИЙ МИТРОФАН

АНДРІЄВСЬКИЙ МИТРОФАН (1842, Канів, тепер Черкаської обл. — 26.05.1887, Катеринослав, тепер Дніпропетровськ) — філолог — медієвіст, педагог і культурно-освітній діяч. Брат О. Андрієвського. Після закінчення Київського університету (1862) викладав російську словесність у Рівному, Коростишеві, в 70-х роках — у Катеринославі. З 1885 р. — інспектор народних училищ у Мелітополі.

М. Андрієвський — автор праці, присвяченої „Слову о полку Ігоревім“, „Дослідження тексту пісні Ігорю Святославичу“ (Катеринослав, 1879—1880). Як фольклорист він відомий ґрунтовним дослідженням думи „Втеча трьох братів з города Азова, із турецької неволі“ („Козацька дума про трьох азовських братів у переказі з поясненнями та розбором її“. Одеса, 1884), у якій докладно аналізує текст і подає науковий коментар. Досліджував також літописні топоніми у зіставленні їх з існуючими топографічними реаліями.

Літ.: Сумцов II. Современная малорусская зтнография // Киев. старина. 1892. № 12.

С. МотовиловецьНа нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.