Чорнобильського катастрофа в українській літературі - ПРАКТИКУМ

Історія української літератури: інтегрований курс - О. А. Двуличанська - 2016

Чорнобильського катастрофа в українській літературі - ПРАКТИКУМ

1. Передчуття трагічної події в творах українських літераторів. Пророча стаття Л. Ковалевської про негаразди на станції, яка з'явилась в „Літературній Україні” за місяць до аварії.

2. Чорнобильська тема в поезії та прозі (І. Драч, Б. Олійник, B. Яворівський).

3. Документальні книги Ю. Щербака „Чорнобиль” та лауреата Нобелівської премії з літератури С. Алексієвич „Чорнобиль: хроніка майбутнього”.

4. Публіцистичні виступи письменників (О. Гончара, Ю. Щербака, B. Яворівського та інших).

Завдання:

1. Ознайомитися зі статтею Л. Ковалевської. Законспектувати основні положення.

2. Написати рецензію на один із прочитаних романів, визначити у ній проблематику і головну думку твору.

Література

1. Алексієвич С. Чорнобиль: хроніка майбутнього: документальна книга / С. Алексієвич // Сучасність. - 1998. - №4. - С. 15 - 33.

2. Гощинець І. Чорнобиль як словесний образ в українській поезії кінця ХХ століття / І. Гощинець // Вивчаємо українську мову та літературу: науково-методичний журнал. Заснований у серпні 2003 р. - 2011. - № 13. - C. 4 - 7.

3. Гундорова Т. Післячорнобильська бібліотека. Український літературний постмодерн: монографія / Т. Гундорова. - К.: Часопис „Критика”. - 2005. - 263 с.

4. Драч І. Чорнобильська Мадонна: поема / Іван Драч // Вітчизна. - 1988. - №1. - С. 42 - 62.

5. Кордун В. Плач по землі поліській: поема / Віктор Кордун // Зимовий стук дятла: поезії. - К.: Український письменник, 1999. - С. 43 - 51.

6. Лемаршанд Ф. Топос Чорнобиля / Фредерик Лемаршанд. - К.: Дух і літера, 2001. - Ч. 7 - 8. - 374 с.

7. Москаленко М. Віктор Кордун: поезія і велич світу: літературно- критичні статті / Михайло Москаленко // Кур'єр Кривбасу. - 1999. - №115. - С. 143 - 156.

8. Павлишин Марко. Чорнобильська тема і проблема жанру. Канон та іконостас: літературно-критичні статті / М. Павлишин. - К.: Час, 1997. - С. 175 - 184.

9. Яворівський В. І засурмив янгол. В 3 т. / Володимир Яворівський. - К.: Глобус, 1993. - Т. 3: Повість, роман. - 317 с.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.