Всі публікації щодо письменника:
Теорія літератури

Теорія літератури - Олександр Галич - 2001

Гіпербола - Засоби контекстуально синонімічного увиразнення мовлення (тропи) - Художньо-мовленнєва організація літературного твору - ЗОВНІШНЯ ФОРМА ХУДОЖНЬОГО ТВОРУ - ЛІТЕРАТУРНО-ХУДОЖНЯ ТВОРЧІСТЬ

Гіперболою (грец. ύπερβολή — перебільшення) називається словесний зворот, в якому ознаки описуваного предмета подаються в надмірно перебільшеному вигляді з метою привернути до них особливу увагу читача. О. Потебня писав, що „гіпербола є наслідком якогось сп'яніння в почуттях, що перешкоджає бачити речі в їхніх звичайних розмірах”. Наприклад: „Давно, давно вже Київ панував. // Його церкви аж хмари зачіпали” (А. Метлинський); „Так ніхто не кохав. Через тисячі літ // Лиш приходить подібне кохання” (В. Сосюра); „Консул... имел такие страшные карманы в своих шароварах, что мог поместить туда всю лавку зазевавшейся торговки” (М. Гоголь); „Шаровары шириною в Чёрное море” (М. Гоголь).

В основі гіперболи завжди лежить елемент певної абсурдності, різкого протиставлення здоровому глузду або суспільному досвіду. Гіпербола завжди привертає до себе увагу, виступає як несподіванка, яка з великою силою руйнує автоматизм читацького сприйняття.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.