Завдання відкритої форми - Драматургія І. Карпенка-Карого і М. Кропивницького

Українська література XIX століття - Г. П. Калантаєвська - 2016

Завдання відкритої форми - Драматургія І. Карпенка-Карого і М. Кропивницького

Прокоментуйте поради І. Тобілевича (І. Карпенка- Карого) своїм дітям Ярині і Марії, висловлені ним у листі:

„Коли вам буде потрібно на що-небудь неодложне гроші, як ліки (нехай Бог бороне), то не жалійте і розходуйте навіть із пенсії... Я не хочу, щоб ви мали яку нужду і утиск грошовий, бо гроші можна нажить, а здоров 'я, і радощі, і спокій дорожче від усього на світі. Не сумуйте, час плине скоро, і з Божою поміччю ми зійдемося

знову в „Надежді”. Я тільки хочу й молю Бога, щоб ви були здорові, щоб наука ваша і ваше перебування в Парижі не були для вас ярмом, вагою, а приятною і повною духовного інтересу дорогою до незалежного існування в будущині... Слава Богу за все! Хто вірить і пробуває в надії на вищу силу, що править світом, тому раз у раз легше жить, ніж песимістам, що надіються тільки на себе і живуть минутою. Я нічого не боюсь і йду до своєї мети все життя, бо вища сила, котрій я служу, веде мене за руку, і хоч іноді дає мені штовханів, то я їй дякую і за те, бо без штовханів не можна нашого брата „чоловіка” научить розуму... Учіться ж, мої любі діточки, і ви, але й на хвилину не забувайте всемогущу силу, що править нами в житті, і вона, та сила, візьме вас за руку і буде вести вас певним шляхом”.


Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.