Всі публікації щодо:
Дидактичні матеріали
Українська література 5 клас - Розробки уроків - 2013 рік
Контрольна робота № 2 (комбінована). Світ фантазії, мудрості (літературні казки)
Мета: з’ясувати рівень засвоєння учнями навчального матеріалу, сформованості умінь і навичок з теми; розвивати увагу, творчі здібності, фантазію, логічне мислення, уміння застосовувати свої знання практично; виховувати уважність, охайність, спостережливість, відповідальність. Тип уроку: урок контролю навчальних досягнень.
Засоби навчання: тестові завдання.
Перебіг уроку
І. Забезпечення емоційної готовності учнів до уроку.
II. Повідомлення мети перевірки знань та її проведення.
III. Самостійне виконання учнями контрольної роботи.
ВАРІАНТ 1
Початковий рівень
1. «Жив собі в одному лісі і був хитрий-прехитрий».
А Лис Микита («Фарбований Лис». ;
Б Лоскотон («Цар Плаксій та Лоскотон». ;
В Хо-Суковик («Хуха-Моховинка». ;
Г Недоладько («Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії»..
2. Літературною казкою є
А «Про правду і кривду»;
Б «Мудра дівчина»;
В «Хуха-Моховинка»;
Г «Ох».
3. «Була найменшою в родині, «мізинчиком».
А Хуха-Моховинка («Хуха-Моховинка». ;
Б Аля («Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії». ;
В Плакота («Цар Плаксій та Лоскотон». ;
Г Недопопелюшка («Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії»..
Середній рівень
4. Щоб звірі не впізнали в ньому звичайнісінького лиса, Лис Микита
А не ходив у ліс, а споживав усе готове, зарізане, навіть обскубане й обпатране;
Б ніколи не виходив у дощ, не йшов у гущавину, не чухався і спав тільки на м’якій перині;
В був справедливим царем; не потребував сам ходити на лови, засідати, мордувати;
Г ловив у лісі всяку-всячину і накривав розкішний стіл, щоб догодити звірям.
5. У гвардії Плаксія («Цар Плаксій та Лоскотон». служили А Вай-Вай і Плакота;
Б Плаксуни;
В Плакота і Нудота;
Г Забіяки-сльозівці.
6. Щоранку («Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії». собі на плечі шолом замість голови прилаштовував
А Недороль Десятий;
Б Перший Недорадник;
В Недоладько;
Г Недочеревик.
Достатній рівень
7. Доведіть, що «Фарбований Лис». Івана Франка — літературна казка.
8. Установіть відповідність
1 портрет 2 рима 3 строфа |
А співзвучні закінчення рядків у віршованому творі Б змалювання зовнішнього вигляду літературного героя В поєднання кількох віршованих рядків, об’єднаних однією думкою, інтонацією та способом римування Г коротка перерва (зупинка) під час читання |
Високий рівень
9. Складіть невелике висловлення (5-6 речень) на тему «Чого мене навчив твір «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії».
Фізкультхвилинка.
ВАРІАНТ 2
Початковий рівень
1. До Недоладії («Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії». переносився лише той, хто
А був найкрасивіший;
Б не вмів наводити ладу у своєму домі;
В не доробив рівно сто справ;
Г не доводив до кінця жодної справи.
2. Того, хто буде сміятися і радіти в країні Сльозолий, цар Плаксій («Цар Плаксій та Лоскотон». погрожував
А побити;
Б з’їсти;
В зварити;
Г привселюдно стратити.
3. Хто з героїв і якої казки народився ранньої весни, як і всі сестри та брати?
А Лиска з казки «Хуха-Моховинка»;
Б Моховинка з казки «Хуха-Моховинка»;
В Хо-Суковик з казки «Хуха-Моховинка»;
Г Лоскотон з казки «Цар Плаксій та Лоскотон».
Середній рівень
4. Звірі розправилися з Лисом Микитою так жорстоко, бо
А сердилися, що за його царювання слабший ніколи не вигравав справи;
Б злилися, що так довго давали йому себе дурити;
В їм не подобалося, що від нього тхнуло олійною фарбою;
Г заздрили, що він такий мудрий.
5. Народною казкою є
А «Хуха-Моховинка»;
Б «Мудра дівчина»;
В «Фарбований Лис»;
Г «Цар Плаксій та Лоскотон».
6. Незвичайним у вдачі Алі («Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії». було те, що вона
А усім заздрила;
Б нічого не могла доробити до кінця;
В була дуже щирою;
Г була дуже неохайною.
Достатній рівень
7. Доберіть рими до поданих слів:
Лоскотон, сльозівці, Хуха, рік, Недоладько, ромашка, острівець, Недоладія, Плаксій, голова.
8. Установіть відповідність
1 віршована мова |
А мова, близька до розмовної, якою спілкуються в сім’ї, товаристві |
2 прозова мова |
Б мова розмірена, ритмічна, схожа на пісенну, що має риму В розповідь, що ведеться від імені оповідача |
Високий рівень
9. У чому ви допомогли б Лисові Микиті з казки Івана Франка «Фарбований Лис». Складіть невелике висловлення (5-6 речень).
IV. Підсумки.
Відповіді вчителя на запитання учнів.
V. Домашнє завдання та інструктаж до його виконання.
— Підготуватись до уроку літератури рідного краю.