ГРАЙ ЩОБ ЗАРОБЛЯТИ

Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

hashcats

#TotalHash
Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна

Українська література 5 клас: Плани-конспекти уроків - Паращич В. В 2009

М. Коцюбинський, «Ялинка» поглиблено

Всі публікації щодо:
Коцюбинський Михайло

Тема. М. Коцюбинський, «Ялинка».

Мета: допомогти учням з’ясувати тему та головну думку оповідання, розкрити вдачу хлопчика Василька через його дії, вчинки та почуття; розвивати навички складання плану, переказу від імені різних героїв, аналізу прозового твору; виховувати кращі людські якості на основі прочитаного твору.

Тип уроку: формування і вдосконалення вмінь та навичок.

Обладнання: портрет письменника, збірка його дитячих оповідань, ілюстрації до твору.

Теорія літератури: тема, головна думка художнього твору, головні та другорядні герої, оповідання.

ХІД УРОКУ

І. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Повідомлення теми й мети уроку.

ІІ. «ПОЕТИЧНА ХВИЛИНКА»

Варіант учителя.

Баба Віхола

Баба Віхола, сива Віхола

На метільній мітлі приїхала.

В двері стукала, селом вешталась: —

Люди добрії, дайте решето!

Ой просію ж я біле борошно,

Бо в полях іще дуже порожньо.

Нема решета, дайте ситечко!

Полем їхала, в землю дихала

Баба Віхола, сива Віхола…

(Л. Костенко)

Можливий коментар учня.

Так і уявляємо ми бабусю, замотану у кілька хусток, що прибігла до сусідки позичити решета чи хоч ситечка — треба житечко від холоду вкрити. Яскравістю і кумедністю приваблюють нас поетичні рядки.

III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Перевірка домашнього завдання.

а) Зачитування, переказ улюблених епізодів з оповідання «Ялинка» з обґрунтуванням вибору;

б) огляд учнівських ілюстрацій;

в) переказ оповідання від імені різних героїв (Василька, батька, матері, наймита).

IV. ФОРМУВАННЯ І ВДОСКОНАЛЕННЯ ВМІНЬ ТА НАВИЧОК

1. Робота над текстом.

Пригадування основних змістових епізодів оповідання, добір заголовків (складання плану).

Орієнтовний план.

1) Сім’я готується до Святого вечора.

2) Торг за ялинку.

3) Жаль Василька за своїм деревцем.

4) Завірюха.

5) Зламані сани.

6) Василько заблукав.

7) Віднайдена дорога.

8) Вовки.

9) Переживання батьків.

10) Батько з матір’ю їдуть на розшуки.

11) Радісна новина від наймита.

12) Щастя в родині.

2. Заповнення анкети-характеристики оповідання «Ялинка».

Тема

Пригода хлопчика в лісі та його щасливий порятунок

Головні герої

Василько

Другорядні герої

Яким, Олена, Петро

Жанр

Оповідання

Головна думка

Ніколи не можна втрачати присутності духу, завжди потрібно намагатися знайти вихід зі скрутного становища

Описи народних свят, традицій

Свят-вечір, приготування куті, колядування

3. Характеристика образу Василька за планом.

1) Зовнішність хлопця.

2) Чим займався хлопчина взагалі й під час подій, описаних в оповіданні?

3) Як Василько ставився до батьків, до сестричок?

4) Які вчинки героя оповідання свідчать про те, що він хлопець бувалий, кмітливий?

5) Які події вказують на те, що Василько недосвідчений, малий і неуважний?

6) Як поставився Василько до своєї пригоди в лісі?

7) Якої ви думки про майстерність автора у розкритті почуттів і переживань героїв?

8) Сформулюйте своє ставлення до героя оповідання.

4. Проблемні питання.

1) Чи правильно, що батько зрубав і продав подароване синові деревце?

2) Чи мали право батьки відправити малого Василька самого до міста через ліс?

3) Що ви подумали про героя оповідання Василька, коли той заблукав у лісі: «Бідолашний!» чи «От який роззява!»?

5. Проблемне завдання.

Спрогнозуйте свою поведінку і думки в ситуаціях, подібних до тих, що змальовали в оповіданні:

1) Батьки відбирають те, що подарували.

2) Батьки посилають на небезпечну справу.

3) Ви заблукали в лісі.

4) Ви зрозуміли, що на вас можуть напасти вовки.

5) Василько після своєї пригоди радів, побачивши батьків, а не сердився на них. А які були б у вас почуття?

V. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК

Вікторина.

Козак Мамай та Олесь Кмітливець хочуть перевірити вашу уважність, тому склали вікторину «Кому з героїв оповідання «Ялинка» належать ці слова?»:

1) Чи не продали б ви, чоловіче, тієї ялинки, що росте у вашім садочку? (Служник пана.)

2) Чого батько журяться? Чи того, що нездужають, чи того, що нема грошей викупити від шевця мамині чоботи? (Василько.)

3) Коли б це снігу не було, наче хмара насувається. Не гайся, Васильку, бо нерано… (Батько.)

4) Вернусь назад до саней і звідти поїду навпростець дорогою. (Василько.)

5) Сніжок! Сніжок! Пустіть нас, мамо, надвір! (Сестрички Василька.)

6) Ой лишенько! Як той бідний Василько приб’ється додому в таку негоду! (Матір.)

7) Просили вас на вечерю батько й мати, і я вас прошу. Будьте здорові з Святим вечором! (Сусідський хлопчина.)

8) Та хазяїн послали мене по ваші сани. Ще й казали і цю ялинку відвезти до пана… (Петро, наймит брата.)

9) Слава тобі, Господи! … Слава тобі, Господи, що він живий! (Батьки Василька.)

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Скласти усний твір «Як ставилися члени родини Якима та Олени один до одного і які стосунки між членами моєї родини?» або «Чим займався кожен член родини Якима, які обов’язки мав і які обов’язки мають члени моєї родини?»; підготувати «поетичну хвилинку».

VII. ПІДСУМОК







ГРАЙ ЩОБ ЗАРОБЛЯТИ

Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Gold eagle bithub_77-bit bithub_77-bit bithub_77-bit